Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.04.13, 09:50   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21564
Aldığı Teşekkür: 11276
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart O gün geldimi dersiniz?

O GÜN GELDİMİ DERSİNİZ?

A politik, yandan çarklı, kimi markacı, kimi gündelik geçim peşinde, kimi ayağı açılsın diye vitrin bakarak gezen, kimi ayak işlerini hızlı şekilde takip etmek üzere oradan oraya koşturan, kimi ünüversite okuduğu halde lise bilgileri ile kalan, kimi ünüversite bitirdiği halde park ve bahçelerde pinekleyen ve işsiz gezen gençlik!

Öbür tarafta baba varlığı ile akşamları eğlence mekanlarında 15 günde bir değişitirdiğ hatunlarla düzeyli birliktelik yaşayan gençlik! Kışın Diskolarda yazın Bodrumlarda vur patlasın çal oynasın diyen gençlik! Dünya ve Türkiye gerçeklerine bigane gençlik! Bu saydığımız nitelikleri bünyesinde taşıyan gençlik, tüm Türkiye içinde bir gurup olarak var olan gençlik! Bu gençleri bizmi yetiştirdik diye kendini sorgulamayanları sorgulamak, herhalde azıcık hakkımız olsa gerek.

Kimisi teknoloji tutkunu ve esiri olmuş, çok değerli vakitlerini gereksiz, yavan o denlide beyin yıkayan bilgilerin içinde olduğu verilerle dolu siteler içinde sörf yapan gençlik!
Katagöri içinde olmayanları muaf tutar tenzih ederiz..

Bir de böyle gençlik var. Ebeveynlerin çok kısıtlı imkanlarını en üst planlarla kullanan, kendini hayata hazırlamak için gece gündüz çaba gösteren, içlerinden bazıları part tıme işlerde çalışan, hatta hem okyup hem kazanıp ailesine bakan gençlik!

Eğitimi bittiği halde aylardır yıllardır ataması yapılmayan öğretmen gençlik!,

Kimi yapılan haksızlıkları protesto etmek üzere meydanlara çıkan, meydanlarda işbirlikçi AKP hükümetinin gaz sıkıcılarından gaz, copcularından cop yiyen genç!
Bunlarıda biz yetiştirdik.

Kimisi Atatürk yolundan giden ulusal, milli ve manevi değerlere sahip çıkan bu uğurda sayıları 3-5 civarında olan örneğin TGB gibi örgütler safında Türkiye'yi savunan, Atatürk ilke ve devrimlerini savunan, Türkiye'nin milli ve manevi değerlerini savunan gençlik! Bunlarıda biz yetiştirdik.

Kimi ayağından asılması gereken gerici yobaz, anti Atatürkçü örgütlerin tuzağında, cenderesinde, yurtlarında, dershanelerinde, kimisi ablalar abiler tedrisatında öğrenimde, kimi AKP'nin oydaşlığında! Yeni başlayan bir akım ile son günlerde bazı ünüversitelerde Allah'u Ekber diyerek karşıt öğrencilerin kafasını koparmaya çalışan genç!
Biz bu gençlik ve insanlarla Atatürk devrimlerini yaşatacaksak, daha çok merhale almamız gereken yol var demektir.

A politik, Türkiye ve Dünya gerçeklerine bigane, etrafına karşı ilgisiz, bilgisiz gençlik ve insanlarla seçimlere gidiyoruz bu insanlar ile ülkeyi yönetecek güya yönetici olan Allah"ın belaları insanları yönetici olarak seçiyoruz.

Eğitim durumumuz ortada, vatandaşın vurdumduymazlığı ve cehaleti ortada, burada veya başka sitelerde ise Atatürk milliyetçisi olduğunu söyleyen arkadaşlar, gençler gidişatı görünce kendilerini paralıyorlar.

Vatandaş yukarıda ifade ettiğimiz menfiliklere sahip olarak gençlik yetiştiriyor, AKP'nin bilerek yönlendirmesine, tarikatların bilerek yönlendirmesine kayıtsız ve sessiz kalıyor bu gençliğin bir bölümü Atatürk ilke ve ideallerinden bir haber olarak yetişiyorsa, bize de hazreti imam Recep Tayyip gibi adamların başbakanlığı yakışır.

Lütfen yanlış anlaşılmasın ben Türk vatandaşını ve Türk gençliğini çok seviyorum. Aşağılamak ve hor görmek gibi bir durum benim haddim değildir. Sadece caddelerde sokaklarda umumi yerlerde gördüğüm görüntülere vurgulama yaptım, basına yansıyan menfilikleri okudum ve altını çizdim. Umarım ve dilerim ki küçücük tenkit ve tarizlerden kimse luzumsuz alınganlık göstermez. Gerçeklerin farkında olunur, lay lay lomlarla geçirilecek vaktimizin olmadığını idrak eder, teknoloji esiri olmaz, gerçekleri görür ve kavramış olursak ülkeye verilen, verilmeye çalışılan zarar ve tahribatı önlemede erken davranmış oluruz. İnşaallah Albert Einstein'in aşağıda ki cümlede vurguladığı korkuları Türkiye'de gerçekleşmez.

"Korkarım ki bir gün teknoloji, insan yakınlaşmasının önüne geçecek ve aptal bir nesil ortaya çıkacak." 
Albert Einstein.

14.04.2013
Mustafa Akten