Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.04.13, 14:31   #13
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İstanbul'da Lale Zamanı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Muradyum Mesajı göster
Teşekkürler Smyrna...Gerçekten İstanbul'a yakışır lale..

Türk kökenli olduğu halde,galiba Hollanda'dan satın alıyoruz.Eskiden böyleydi,bilmem artık üretiyor muyuz?

Şundan soruyorum:hesapladım,yaklaşık 6.696.000 (Altımilyon altıyüzdoksanaltıbin) adet kullanılacakmış.

Her yıl sorarız,yanıtlayan yok:bu laleler ithal edildiyse,bunlara ne ödendi,açık arttırmaya çıkarıldı mı?

Sorum sana değil elbet Smyrna,bir bilgi var mı merak ettim..
Bu konuda benim bilgim ithal edilmediği yönünde, evvelki seneler, bizim burada cıvar köylerde çiftçilere Lale soğanları verilip yetirtirildiğini, belli bir ücret karşılığı satın alındığını biliyorum, yanlış hatırlamıyorsam, bir yerde Konya, da da aynı yönten ile İstanbul için Lale yetiştirildiğini okudum.

Yapılan iş ve olay çok güzel ama AKP yapınca, işin ucunda para da varsa, ben işkilleniyorum.

Kimler yetiştiriyor? bu kimlere ne kadar ödeniyor?
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.