Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.04.13, 02:54   #63
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131161
Aldığı Teşekkür: 42575
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Kanser Hastası Kız Bakanı Fena Tersledi..

Cok düsündüm acaba yorum yazayimmi, acaba yeniden üstüne ceken olupta, Kalpler bile kirilabilinirmi diye.

Halbuki burada kendimle bile cok celiskiliydim.

Bütün yorumlari okuyupta degerlendirmeye calismis olsamda, kendi pozisionum sabit kalmistir yeniden.
Acaba sadece konuya hic katilmayipta, gözden kacirdim tavrini bile takinmayi düsündüm.

Kararim karar, ister üzerine ceken olsun ister olmasin.
Sayet öbür türlü yapmis olsam, ne konuya, nede Kendime bir daha güvenebilirdim.
Sayet üzerine ceken varsa, kusura bakmayin.

Bir Hastalik sosyal statüsü dinleyipte, sadece bir takima takilmaz.
Burada Hasta olanlar anca, Caresizligin sinirlarini tanir!.

Böyle bir durumda, Parmakla dis Devletler gösterilmis olsa bile, buralardada, belirli bir yastan sonra, gerekli Ameliyatlar yapilmamaya baslanmis, Sosyal Devlet sadece Cikarci Devlet haline gelip, Hasta üzerine Poker oynanmakta.

Konumuz simdi su Üniversiteye giden Kiz.
Sayet bu hastaliga kapilmamis olsa, "caresizlik" care aramak ne oldugunu belkide bilmezdi!.
Bu hayatin icinde son careyi, her hangi bir Devlet görevlisine sesini duyurmak, hayatini kolaylastirabilecek adimi atmak niyetinde oldugunu göstermek gecmis.

Bunun üzerine tabiki daha evvel olanlari simdi bilemeyiz, ama imkanlari bir arastirdigimizda, Devlet adamlarininda, nasil imkanlar ortaya koyduguna bakarsak, kiza sonsuza kadar hak verebiliyorum.

Parayi almis olsa bile, acaba sokemi geldi, O an icin söyliyecek bir söz bulamadimi, "yoksa" Hastaligi nedeniyle dinlenmesimi gerekiyordu onu burada göremiyecegiz!.

Sayet böyle hastaliga kapilipta, ayni Fiziksel kuvvete sahip oldugunu beklemek biraz cocukca olur.

Acaba bu kiz bir yere dilekce yazdimi veya yazmadimi diyede bu soruyu cevaplayamayacagimiz icin, önüne gelen bir dala sarilmaya kalkmis bir Muhtaci dileyen sahis olarak görmek gerektigini düsünüyorum.

Böylelikle Parayi teklif eden sahisin sadece ayip etmemis, Günahini bile üzerine yükledigini düsünüyorum.
Hadi, onun takip ettigi bölüm degil, Para veripte, secmenlerine böylemi hizmette bulunur?.

En azindan, Sokakta degilde, daha Rahat bir yerde bulusmak icin Vizit kartini sunup, derdini analize etmek icin zaman ayirmasi lazimdi!.

Bir yerde okudum sanirsam, Cevre Bakanligimi imis?.

Iste O cevre Bakanlarininda nasil calistiklarini ara sira görüyoruz!.
Nerde okudugumu söyliyemeyecegim bir yazida, Altin arayici sirketelerinin, atiklari Dereye sürmesi nedeninle, Dereyi zehirlemisler, bunu protokole alan Köy halki, halbuki hem Tarlalarini suluyarak bundan yararlaniyorlar, hemde Baliklarini Yeyip, satista bile bulunuyorlar, bunlari Kaymakama bildiriyor.

Haftalar üzerine Makamdan bir yetkili gelipte, atiklari kendi kontrol etmiyor.
Köylünün aldigi Dere suyunu bile Tanimayip, kendi Memurunu gönderecegini söyleyip, böylecene Tabiatin, temizligini bitirdikten sonra Faaliyete geciyorlar!.

Tam simdi bilemiycem ama acaba Kaymakamami yoksa Yargiyamiydi, simdi aklimda degil.

Hangisi olsa bile, ikiside derhal harekete gecmis olmasi lazimdi, Altin arayici sirketlerindegil, bunlar yüzünden hastalanan, secmenlerinin yaninda olmasi gerekirdi!.

Iste Makamlar böyle calisiyor.

Milleti bu sorunsuz calisan Indüstriden Hastalanincada, Böyle Paralar teklif edip, Basindan savmaya calisiyorlar.

Evet Fazla Duygu sömürücü oldu, fazla belkide düsündüm.

Düsüncenin sinirli olmasindan zaten, bu Türkiye bu hale geldi!.

Anca yasima yakin, evde pisirilmis ickiyi acmak kaldi.

Serefe!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.