Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.04.13, 08:37   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Atatürk'e Yahudi Diyenlere

ATATÜRK’E YAHUDİ DİYENLERE

Atatürk’e Yahudi diyenlere, Müslümanlığından şüphe duyanlara, İslamiyet ve Müslümanlığın yüceliği hakkında Cumhuriyet kuruluşundan ölümüne kadar sayısız konuşmaları bulunan bu tarihi şahsiyete, özellikle dinci kesim tarafından akla hayale gelmeyecek iftira ve isnatlarda bulunulduğu, Atatürk yaşarken dahi bunun farkında olduğu, aşağıdaki konuşma vesilesi ile kendisine ittiham edilenleri TBMM sinde dile getirmiş oluyor.

Cumhuriyet kuruluşundan ölümüne kadar İslam'ın yüceltilmesi ve hak din olduğu konusunda yapmış olduğu sayısız konuşmalar, dinciler tarafından görülmemiş, görülmek istenmeyen konuşmalara ilave olarak, İslamiyet için kutsal kabul edilen yerler için, Atatürk’den bir tarihi olay ve konuşma metni belgesi daha. Acaba gizli sebatayist olanları Atatürk’e hakaret ve iftira etmekten alıkoyar mı?

Bu metnide anlamak istemez ve görmek istemezler. Çünkü onlar tek kanaldan ve tek kutuptan bakarak Tayyip Erdoğan Müslümanı olmuşlardır. O Tayyip ki, Dünya’da Yahudi cesaret madalyalı 2 kişiden biridir. Dünya’da 2 kişiye verilebilen bu madalyaya sahip olabilmek için gizli sebatayistlikle suçlanan Erdoğan acaba Yahudi için ne yapmıştır ki, bu madalyayı almaya hak kazanmıştır.

Bazı çevrelerin Atatürk'le ilgili iddia ve iftiralarına son verecek olan bu belge, İçişleri Bakanlığı Matbuat Umum Müdürlüğü antetini ve 20 Ağustos 1937 tarihini taşıyor.

Buyrunuz,

Dönemin İçişleri Bakanı Şükrü Kaya, Cumhurbaşkanlığı'na hitaben yazdığı ön sunuş yazısında "Bombay Chronicle” gazetesinin 27.8.1937 tarihli nüshasında "Filistin'e el sürülemez, Kemal Paşa Avrupa’ya ”ihtar ediyor" başlığı altında bir yazı intişar etmiştir. Bu yazının Türkçe örneği ilişik olarak sunulmuştur. Bu vesile ile saygılarımı tekrarlarım diyor.

Belgeden anlaşıldığına göre Mustafa Kemal Atatürk'ün, Meclis"te yaptığı bu konuşmayı, önce, Ankara’da Türkçe yayınlanan Hâkimiyeti Milliye Gazetesi yayınlamış. Hindistan’da yayınlanan Bombay Chronicle Gazetesi de bu açıklamayı Hâkimiyeti Milliye Gazetesi’nden almış. Aslı Ankara'da Milli Arşiv’de 030 10 266 793 25 numaraları dosyada saklı tutulan belgeye göre, Mustafa Kemal Atatürk’ün Kutsal Topraklarla ilgili olarak Meclis'te yaptığı bu konuşmanın tam metni şöyledir:

"Arapların Avrupa siyasetine nüfuz edemeyip sözde istiklal kelimesine inandıkları ve bu uğurda Arap memleketlerini Avrupa emperyalizmine esir kıldıkları çok şayanı teessüftür.
Arapların arasında mevcut olan karışıklığı ve hoşnutsuzluğu kimse bizim kadar bilemez. Biz vakıa birkaç sene Araplardan uzak kaldık. Fakat şimdi kendimize kâfi derecede güvenip ve kudretimizi bildiğimiz için İslamiyet’in mukaddes yerlerinin Musevilerin ve Hristiyanlar’ın nüfuzunun altına girmesine mani olacağız. Binaenaleyh şunu söylemek istiyoruz ki; buraların Avrupa emperyalizminin oyun sahası olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Biz şimdiye kadar dinsiz ve İslamiyet"e lakayt olmakla itham edildik. Fakat bu ithamlara rağmen peygamberin son arzusunu yani, mukaddes toprakların daima İslam hâkimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız. Cedlerimizin, Selahaddin’in idaresi altında, uğrunda Hristiyanlar'la mücadele ettikleri topraklarda yabancı hâkimiyet ve nüfuzunun tahtında (altında) bulunmasına müsaade etmeyeceğimizi beyan edecek kadar bugün, Allah’ın inayeti ile kuvvetliyiz. Avrupa bu mukaddes yerlere temellük etmek için yapacağı ilk adımda bütün İslam âleminin ayaklanıp icraata geçeceğine şüphemiz yoktur" Demiştir büyük Atatürk.


17.04.2013
Mustafa Akten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.