Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.04.13, 20:50   #86
Mediter
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 295
Ettiği Teşekkür: 34734
Aldığı Teşekkür: 14818
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kanser Hastası Kız Bakanı Fena Tersledi..

Sevgili Akın Bey,
Real'in ''nokta'' demesinin anlamını, Real'in kendisinin açıklıyacağını varsayarak, yorumunuza katıldığımı belirteyim. (Şahsi kanaatimi soracak olursanız, Real'in ''nokta'sının tartışmayı kapatmak anlamında olmadığını sanıyorum, öyle bir demokrasi dışı davranş sergileyecek olsaydı, kendi yorumundan sonra konuyu kapatabilirdi ki, böyle bir davranış sergileyeceğin de inanmam)

Evet:
''Kızımız, binlerce kanser hastasının sesi olmuştur!'' ama bu bilerek isteyer olmamıştır.
Salt kendisi için yardım isterken (yardım sözü alabilseydi, sessizce olay kapanacaktı) olayın sadaka parasına ve sonrasında (kızın ister kendi, isterse de medyanın yönlendirmesiyle) sansasyonel bir tepkiye dönüşmesi sonucunda olmuştur, başlanıçta kızın tüm kanserlilerin sesi olma gibi bir niyeti yoktur.

Benim ve diğer arkadaşların itirazları da bunadır.

Kızın kahramanlığı (çok acımasızca bir benzetme olsa da) aşağıdaki Temel'in kahramanığına benzemektedir.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
EN Bİ KAHRAMAN TEMEL

Temel’
in seyahat ettiği gemi, okyanusun ortasında fırtınaya yakalanmış, dev gibi dalgalar koca gemiyi ceviz kabuğu gibi sallamaktaymış.

Gemideki tüm yolcular güverteye çıkarak dev dalgaları seyre başlamışlar.

Derken, genç bir bayan, dengesini kaybederek dev gibi dalgaların arasına düşmüş. Onun düştüğünü gören bir yolcunun çığlığıyla tüm yolcular,dev gibi dalgalar arasında, (buz gibi) karanlık sulara batıp çıkmakta olan kızı güçlükle farketmişler.

Kız hem dalgaların, hem de soğuk suyun etkisiyle çığlık bile atamıyor, gemiye doğru uzattığı eliyle (çaresizce) azgındalgalar arasında bir görünüp, bir kayboluyormuş.

Gemiden, bir kaç can simidi atılmışsa da, ne simitleri kıza ulaştırabilmişler, ne de kızın tutunabilecek gücü kalmış.

Herkes birbirine bakıyor, buz gibi dev dalgalar arasına atlamaya kimse cesaret edemiyormuş.

Derken Temel’in elbiseleriyle denize atladığı görülmüş. Boğulmakta olan kadın, Temel’e tutunmuş. Tayfalar, gemiden atılan can simitlerinden birini yakalayan Temel’i ve kadını (alkışlar arasında) gemiye çekmişler.

Kaptan ve bütün yolcular bu kahramanca davranış karşısında Temel’i revire kadar omuzlarında taşımışlar.

Kaptan , mutluluk ve heyecanla çevresine emirler yağdırıyormuş:

-Hemen bandoyu toparlayın!

-Çiçeklerden oluşmuş bir Havai kolyesi hazırlayın!
- Bu kahramana az bile ama, hem gemimizin fahri kaptanlığını, hem de gemi bütçesinden bir ödül vereceğim, ödül töreni hazırlayın!

Telaşlı bir koşuşturmaca sonunda ödül töreni başlamış, kurtarılan kadın, minnet,diğer yolcular da hayranlık dolu gözlerle Temel’e bakarken,Temel öfkeyle töreni izleyen kalabalığı süzüyormuş.

Kaptan:

-İşte,hiç tanımadığı birisine yardım için, kendi yaşamını tehlikeye atmaktan çekinmeyen, artık günümüzde pek rastlayamadığımız, korkusuz, fedakar, cesur bir insan örneği. Bu kahramana her ne kadar teşekkür etsek azdır... ’’
diyerek konuşmasını sürdürürken, Temel sinirli sinirli:

-Keptın, kizi boş ver da, beni denüze kim ittü, onu bulabildünüz mü? Demiş.