Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.04.13, 22:51   #2
Cenk
Üye

Cenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 9
Mesajlar: 84
Ettiği Teşekkür: 179
Aldığı Teşekkür: 584
Rep Derecesi : Cenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmedeCenk muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Atatürk'e Yahudi Diyenlere

Öncelikle bu tip iddialar karşısında takınılması gereken tavır konusunda toplumun geri kalanıyla muhafalete düştüğümü söyleyerek başlayayım.

Klasiktir, toplumumuzda "Dinsiz bu!" denildiğinde birisi için, refleks olarak "Hayır!" deriz. Çünkü kolektif toplum algımıza göre dinsizlik kötü, dindarlık iyidir. Bu algının artık sorgulanıp da rafa kaldırılması şart olmuştur. Çünkü din, sevgili büyüklerim ve bi' o kadar sevgili arkadaşlarım, sizi daha iyi bi' insan yapmaz, ama cahil kitleleri özgür insanlar için büyük tehlike haline getirir. Kimseye tecavüz etmemek, çalmamak, öldürmemek ve başkalarına zarar vermemek için kendinden üstün bi' cezalandırıcıya ihtiyaç duyan insan, her ne kadar büyük erdemlerden bahsederse bahsetsin, çürümüş ve tehlikeli bi' insandır, ekseriyetle de iki yüzlüdür.

Şaşırtıcı mı gerçekten de çocuk tecavüzlerinin her zaman tutuculuklarıyla anılan şehirlerimizde yaşanması? "7 yaşına gelen kıza artık el öptürtmeyiz" diyen ve buna sebep olarak da tahrik olmayı gösterebilen bi' zihniyetin temsil ettiği kavramı nasıl olur da olumlu olarak kullanabiliriz? Gelebilecek itirazları biliyorum; "Ama gerçek islam bu değil!" diyeceksiniz. Üzgünüm, din tamamen budur. O insanlar, bu dine buradaki herkesten daha yakın olarak yaşıyor, çünkü din gerçekten de böyle bi' şey. Hoşumuza gitmeyen her şey için "ama gerçek din bu değil!" deriz, fakat Ben-i Mustalık ve Ben-i Kurayza'nın kadınlarına savaştan sonra yapılanlardan haberimiz yoktur mesela.

Tarihteki katliamlara baktığınız zaman, istisnalar dışındaki en büyük katliamların her zaman için din adı altında işlendiğini görürüz. Bu tesadüf değildir, direkt olarak dinin bölücü etkisi sebebiyledir.

Oysa ne ironiktir ki, dünyayı bi' adım ileriye taşıyan, bilim ve sanat anlamında bize çağ atlatan büyük insanların çok büyük bi' kısmı dinsizdir, ateisttir. Oruç tutmadığı için veya Allah'a inanmadığı için öldürülen insanların haberlerini her yerde okuyabilirsiniz. Ama bi' yaratıyıca inanmalarını bahane edip de müslümanlara/hristiyanlara/yahudilere saldıran hiç bi' dinsiz/ateist göremezsiniz.

Bunları söyledikten sonra, gelelim Atatürk'ün dinsizliği meselesine. En başta açık açık söyleyeyim; Atatürk dinsizdir ve işte tam da bu onu çok daha değerli yapar. Cennette kendisine hiç bi' huri verilmeyeceğini bilen, zira cennete/cehenneme inanmayan, dolayısıyla elinde yaşamak için tek bi' fırsatı olan bi' insan, gününü gün etmek için her türlü imkanı varken yurt meseleleriyle uğraşıyorsa, bu onu daha değerli yapmaz da ne yapar?

Şimdi diyeceksiniz ki neye dayanarak dinsiz diyorsun? Kendi sözlerine dayanarak diyorum, buyrun siz de görün:

Bu video, Atatürk'ün 1937 yılı kasım ayındaki meclis açılış konuşmasından bi' bölümdür.Buyrun, bu da TBMM Arşivleri'nden konuşmanın teyididir (Sayfa 9);

http://www.tbmm.gov.tr/tarihce/atatu...01_11_1937.pdf

Bunlar da kendi elyazmalarından, buyrun;

"Türk’ler Arap'ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türk'lerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu."

"Hırkasıdır diye bir palaspareyi hilafet alameti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular halife oldular. Gah şarka, cenuba, gah garba veya her tarafa saldıra saldıra Türk Milletini Allah için, peygamber için, topraklarını, menfaatlerini benliğini unutturacak, Allah'a mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular."

İptidai insanların, tabiatın herşeyinden, gök gürültüsünden, geceden, taşan bir nehirden ve vahşi hayvanlardan ve hatta birbirlerinden korktuklarını biliyoruz. İlk his ve düşüncesi korku olan insanın her düşünce ve dileğinin mutlak surette yapmaya kalkışmış olması düşünülemez.

"İptidai insan kümelerinde ata korkusu ve nihayet büyük kabile ve kavimlerde ata korkusu yerine kaim olan Allah korkusu insanların kafalarında ve hareketlerinde hesapsız memnular yaratmıştır. Memnular ve hurafeler üzerine kurulan bir çok adetler ve ananeler, insanları düşünce ve harekette çok bağlamıştır, o kadar ki düşünce ve hareket serbestisi gibi bir hak mefhum malum olmamıştır. "

Üstte yazdıklarımın hepsini ve daha çoğunu Atatürk'ün en yakın arkadaşlarından olan değerli Profesör Doktor Ayşe Afetinan'ın yazdığı kitapta bulabilirsiniz, ben size online olarak incelemeniz için link vereyim, buyrun;

http://islampencereleri.athost.net/medeni_bilgiler.htm

Daha da ötesinde, 1931 yılında lise müfredatında kullanılan tarih kitabından bölümler paylaşayım;

"Muhammed'in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kuran denir. Bu esasları ihtiva eden cümlelere ayet, ayetlerden mürekkep parçalara da sure derler. İslam an'anesinde bu ayetlerin Muhammed'e Cebrail adında bir melek vasıtası ile Allah tarafından vahiy, yani ilham edildiği kabul olunur.

Muhammet birdenbire Allah'ın Resulüyüm diye ortaya çıkmamıştır. O, Arapların ahlak ve adetlerinin pek fena ve pek iptidai ve ıslaha muhtaç olduğunu anlamış, bunları ıslah için tenha yerlere çekilerek senelerce düşünmüş ve yıllarca tefekkürden sonra kendisinde vahiy ve ilham fikri doğmuştur."

Buyrun bu da ilgili kitap için link, incelemeniz için görseller de mevcut;

http://www.agnostik.org/1131-1931-yi...ih-kitabi.html


Diyebilirsiniz ki "Ama İslam'ı öven sözleri de var, hatta meclisi bile duayla açtı!". Elbette ki olacak, aksi mümkün değil, zira din, pek sevgili forumdaşlarım, hepinizin de bildiği gibi ötekileştirmeye yol açan en büyük unsurdur. Atatürk daha en başta direkt olarak "Başlarım sizin dininize!" diye çıksaydı, halk bunu kabul eder miydi?

Atatürk aptal bi' adam değildi, kesinlikle değildi.

Bırakınız dinsiz desinler Atatürk'e. Bu bi' küfür değil, bilakis iltifattır. Yahudi de diyebilirler, sorun yok, zira Yahudiler insanlık tarihi boyunca çok büyük insanlar yetiştirmiş bi' millettir.
Cenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Cenk'in Mesajına Teşekkür Etti.