Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.04.13, 15:02   #1
Cansuyu
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 7,734
Ettiği Teşekkür: 20106
Aldığı Teşekkür: 34600
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart 900 yıl önce, 900 yıl sonra! | Tokmak

Dünya çapındaki nadir sanatçılarımızdan biri olan Fazıl Say’ın 10 ay hapse mahkûm edilmesi tüm Batı ülkelerinde şaşkınlık yarattı.

Türkiye’nin dış dünyadaki itibarına bundan büyük darbe vurulamazdı!
Başbakan, Bakanlar ve iktidarın tüm ileri gelenleri fikir özgürlüğü diye atıp tutuyor, Türkiye’de inanç ve düşünce hürriyetinin olduğunu iddia ediyorlardı…

Hani, nerede bu özgürlük?
Günümüzden 900 yıl önce Büyük Selçuklu İmparatorluğu sınırları içinde yaşayan İranlı şair ve filozof Ömer Hayyam zamanında bile, günümüz Türkiye’sinden daha fazla özgürlük varmış demek ki…
Öyle ya… Fazıl Say’ın “Twitter”a yazdığı dörtlük, 1048-1131 yılları arasında yaşayan Ömer Hayyam’a aitti…

O dönemde serbestçe yazılan ve söylenen dizelerin 21’inci Yüzyıl Türkiye’sinde suç sayılması ülkemizin getirildiği hüzün verici noktayı gösteriyor!

Fazıl Say “Türkiye adına üzgünüm. Hayal kırıklığına uğradım” diyor. Haklıdır. Bundan böyle Türkiye, Fazıl Say’ın konser vereceği her ülkede “Dünyaca ünlü bu yetenekli sanatçı Türkiye’de ‘Bir Twitter mesajı’ yüzünden 10 ay hapse mahkûm edildi” diye konuşulacak ve Türkiye’nin uygarlık sicili daha da bozulacak!

Tüm dünya gazete ve televizyonlarına paralı ilânlar verilerek Türkiye kötülenmek istense ülkemize bu kadar zarar verilemezdi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki acı durumumuz da malûm!

Batı, birkaç gündür, Türkiye’deki bu mahkûmiyeti tartışıyor ve ülkemizin siyasî yapısını sorgulayarak çağdışı yasaları muhafaza eden iktidarı ayıplıyor!


Kaynak
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.