Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.04.13, 19:07   #13
Şahinoğlu
Üye

Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 0
Ettiği Teşekkür: 132
Aldığı Teşekkür: 617
Rep Derecesi : Şahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Seytan
Standart Cevap: İdeal Kadın Nasıl Olmalı?

Kriterlerimi veriyorum, birisi sevabına Esra Eröl'ü arasın:

Zeki, dürüst, anlayışlı, güzel, sanat ve yazından anlayan, mizah anlayışı gelişkin, ciciş olmayan (Bana da hep mi ciciş düşer arkadaş! Ömrüm Mango'ların kapısında sürünmekle geçti yemin ediyorum), evi çekip çevirebilen, çalışkan, anaç (Biraz fazla zıpırım, kontrol gerekiyor), esnek çalışma saatlerine uyg... (Ne diyorum ülen ben? İş ilânı gibi oldu. Bunu es geçelim). Böyle yani. Kısaca "annem" gibi.

Şimdi siz diyeceksiniz ki, "Ülen şeker kardeşim, böylesini bulsam sana niye haber edeyim? Nikah salonuna giderim hemen". Doğru. İşin kötü tarafı şu: Ben böyle bir insanı bulmuştum. Hayatımın en güzel senesiydi. -Di'li geçmiş kullanıyorum, zira artık kendisi yok. Bazen olmayınca olmuyor maalesef. Aman neyse işte...

İnsan ömrü, sürekli arayışlarla geçiyor. Aman şöyleydi, aman böyle olsundu; kriter, kriter, kriter... Hiçbir halt da tasarladığın şekilde yürümüyor işte. Böyle şeylere fazlasıyla kapılıp da kaç kere gerçek mutluluğu teptik belki, kimbilir...

"İdeal kadın" konusuna ilişkin fantastik bir film vardı: Ruby Sparks.

*spoiler*

Yazar, yeni eserinde her şekilde ideailize ettiği gibi bir kadın tipi yaratır; dırdır yok, trip yok, kaşı şöyle, gözü böyle, huyu şu şekil, her şey kebap. Film bu; bir süre sonra imgelemi gerçeğe dönüşür. Unuttuklarını da eklemeye devam eder. Yalnız yarattığı fabrika çıkışlı Frankenstein'ında bir sorun vardır: bir şey iyi hâle geliyorsa, bir başka şey de tezeğe sarıyordur. İşin içinden bir türlü çıkamaz. En sonunda her şeyin olması gibi kalması gerektiğine karar verir. Mutlu mesut bayırlardan yuvarlanıp, Hülya Koçyiğit modeli çamın kenarından sekerler bunlar filan ve film biter.

*spoiler*

Sanırım bazı şeyler olması gerektiği gibi olmalı. Söz gelimi, acıyı çektiğimiz vakit mutluluğun değerini daha iyi anlıyoruz. Ayrıca her şey mutlu mesut olsa ne kadar da tekdüze ve sıkıcı bir hayat olurdu düşünsenize. Bu, "Hadi durduk yere bir acı unsuru yaratayım da, mutluluğun kadehinden içeyim" kafası değil elbet. Dengesizlik sebebiyle bu sefer de kafayı kırıp don gömlek halay çeke çeke Meclis önüne gitmek pek olası. Yazının içinde defaaten tekrarladığım gibi, kurguladığımız şeylerin neredeyse tamamına yakını gerçekleşmeyecek. Velhâsıl, çok düşünmemek gerek; akışına bırakalım gitsin. Ânın tadını çıkaralım; acısıyla, tatlısıyla...
Şahinoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Şahinoğlu'in Mesajına Teşekkür Etti.