Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.13, 01:43   #15
Kafka
Tam Üye

Kafka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5
Ettiği Teşekkür: 257
Aldığı Teşekkür: 1788
Rep Derecesi : Kafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmedeKafka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Fazıl Say’ları yok etmek yerine yüzlercesini yetiştirip gurur duyalı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SuLTaN Mesajı göster
Bu tutumunuz bana fazla tek taraflı gibi geliyor arkadaşlar...

Fazıl Say'ın yerinde olsaydım, beni bu kadar çok seven her türlü etnik grup ve dinden olan insanlar varken benimsenilen düşünceler konusunda insanları rencide edecek eylemleri ısrarla yapmazdım.

Kendisine verilen ceza doğrudur yanlıştır; bu acı bir şey. Ama şu su götürmez bir gerçek ki: herkes birbirine saygı duymak ve değerlerine sahip çıkmak zorunda. İnanır inanmaz, sever sevmez bu mühim değil. Mühim olan ateşe tapan birinin karşısında ısrarla ateşe küfretmemek, İslamiyeti benimseyenin karşısında onun değer yargılarına dil uzatmamaktır. Kimse kimseyle aynı şeye inanmak, aynı müzik tarzını sevmek zorunda değil. Müslüman olmayanı da çok seven Müslümanlar, ateist olmayanı da çok seven ateistler varken ve bu kişiler birbirlerinin görüşlerine saygı duyarlarken; dünya çapında bir sanatçının da bunu başarabilmiş olmasını dilerdim. Yargının kararı yanlıştır ama Fazıl Say'ın yaptıkları da çok doğru değil...
Sevgili Sultan tek taraflı olduğumu zannetmiyorum. Çünkü Fazıl Say'ın paylaşımı kendine ait değil, internet ortamında Ömer Hayyam'a dair bir aratma yaptığında her yerde çıkacaktır. O zaman bu paylaşımı yapan herkesi içeri alsınlar. Memlekette adam kalmaz.

Sanat üzerine tartışacaksak eğer, sanatın gerçekleri üzerinden ilerlememiz lazım. Peki sana soruyorum, bu ülkede sanat üzerine teorik bir tartışma yapılabilecek kaç kişi var? Ömer Hayyam'ın mevcut şiirinde Cennet'e hakaret mi yoksa Cennet'e hakaret edenlere tepki mi vardır? Şiire bakıldığında şiirde mollalara, softalara tepki vardır. O softalar ve mollalar ki Hallac-ı Mansur'u diri diri gömmüşlerdir. "En'el Hâk" fikrinden bahsediyorum.

Bizim topluluk her şeye rencide oluyor ama rencidesini yaşarken de karşı tarafı ezmekten geri durmuyor. sana soruyorum şimdi kaç kişi Fazıl Say'ın bu paylaşımından sonra tüm samimiyetiyle çıkıp Fazıl Say ünlü bir mutasavvıftan alıntı yaparken rahatsız olunuyor da twitter cengaverleri olan Nihat Doğan veya Erol Köse ya da diğer kişilerin belden aşağı, tehditkâr üsluplarından ötürü gerçek rahatsızlığı yaşadığını dile getirmiştir?

Umut Sarıkaya'nın çok güzel bir sözünden alıntı yapayım:

Samimiyet keşfedilince cehalet meşrulaştı!
Geçenlerde ilk defa intiharı düşündüm. sonra direk bu düşünceyi kafamdan sildim. çünkü benim intiharım annem ve babamı yıkacaktı. tabi böyle bir şeye sebebiyet vermemek için önce onları öldürmek zorunda kalacaktım. sonra onların ölümüyle teyze ve amcalarımın da hayatı kararacağından, onları da öldürmem gerekecekti, ve basit intihar girişimim sonunda bir toplu katliama dönüşecekti..
Kafka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kafka'in Mesajına Teşekkür Etti.