Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.13, 02:14   #20
SuLTaN
Fosforlu

SuLTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 708
Ettiği Teşekkür: 36956
Aldığı Teşekkür: 24738
Rep Derecesi : SuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyorSuLTaN karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Fazıl Say’ları yok etmek yerine yüzlercesini yetiştirip gurur duyalı

"İfade özgürlüğü" denen şey yok aslında. Yani var da, belli bir kesim at koşturuyor bu meydanda. Geri kalanları ayak bile basamıyor oraya.

Söylediklerine katılıyorum Kafka. Beethoven için de. Yalnız katılmadığım nokta şu: arabesk mevzuu. Ben hep arabesk müzik dinlenilen bir ailede büyüdüm. Küçük büyük herkes arabesk dinlerdi bir de türkü. Kasetler arabesk kasetleriydi, radyolarda arabesk kanalları çalardı... Ben ise klasik müzik, Türk sanat müziği ve tasavvuf müziği âşığı bir insan oldum bu ortamda. Düşünebiliyor musun tezatı?

Benim sülalemdeki en yüksek tahsil lisedir. Annem babam ilkokul 5'ten sonra okuyamamışlar, 3 halam ve 1 amcam da öyle. Anneannem 40 yaşından sonra öğrendi okumayı, babaannem hiç bilmiyor. Annem şimdilerde açıköğretim 8. sınıftan mezun olmak üzere. Ben ise 2. üniversitemi okuyorum ve arabesk kültürle beslenen bir ailede yetişmiş bir çocuk olarak diğer müzik türlerini tanıyıp sevmem sanırım biraz da tahsilimle alakalı...

Yani şunu demeye getiriyorum, Fazıl Say arabeski eleştirirken insanların imkânlarını da düşünmeliydi. Eleştirebilir, "arabesk ruhu beslemez." der, "sanat değildir, isyandır dinlemeyin." der; bunlar başımla birlikte... Ama koskoca bir toplumun yetişmesini göz ardı ederek yapıcı değil yıkıcı bir tutum sergilemesi benim eleştirdiğim nokta. Gönülleri kırarak değil, kırıkları yapıştırarak aşılamak gerek bir şeyleri...

Bu sebeple ki şahsını çok sevdiğimi söyleyemem ama sanatına her daim saygım sevgim sonsuzdur.

Yeterince anlaşılabilmişimdir umarım.
SuLTaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SuLTaN'in Mesajına Teşekkür Etti.