Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.13, 11:45   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 541
Mesajlar: 2,815
Ettiği Teşekkür: 21794
Aldığı Teşekkür: 11420
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Terör ve Ekonomi

TERÖR ve EKONOMİ

Bunlar
ın geçmişinde bir dikili ağacı yoktur diyerek, Kılıçdaroğlu üzerinden Cumhuriyete, Cumhuriyetin kurucu banisi Atatürk'e, İsmet İnönü'ye aklınca iftira edebileceğini sanan AKP başbakanı imam Recep Tayyip Erdoğan, nankörlüğün dik alası içinde olup, akli melekelerini çalıştırıp kendine sormuyor, satttığım bu tesis ve kuruluşlar nereden ne zaman geldi? Sata sata bitiremediği tesisler, fabrikalar, kuruluşlar, Cumhuriyet döneminde yapılmadı mı?

Bo
şunamı söylüyoruz, "körden değil nankörden, yüzsüzden değil, iki yüzlüden, suratı bozuk olandan değil, sütü bozuktan kork!"

11 yıldır hükümet eden bu insanlar ve başbakanları Erdoğan, acaba içinde 3 tane insan çalıştıracak bir tesisi yaptırdımı? veya yapılan bir tesis açılışına giderek kurdela kestimi? Geçmişi suçlayanlar önce kendi icraatlarına bakacak sonra geçmişe söz söyleme hakkını kendinde bulacak.

Üretim yok, ihracat desen koftiden, dış ödemeler dengesindeki açık Cumhuriyet tarihinde ilk olacak kadar çok! Yaklaşık 80 milyar dolar, 11 yıllık dönem içinde borçlanma tüm Cumhuriyet tarihi borçlanmasından daha fazla, sıcak para yüksek faize geliyor.. Herhangi bir sebeple gittiğinde sıfır noktasında ekonomik çöküş olacağını hesap edemeyen ekonomiden sorumlu tıfıl Bebecan!

Üretimin olmadığı yerde bölüşümsüzlük, bölüşümün olmadığı yerde fukaralık, fukaralığın olduğu yerde karanlık, karanlığın olduğu yerde kör cehalet vardır. Ülkeler milli ekonomilerini üretim, tüketim üzerine kurarken mutlaka içinde al sat ticaret, hizmet sektörü gibi yine insana ve insanın yücelmesi ve refahına hizmet eden dallarda vardır. İhracat yoksa, ithalat dengeler üzerine yapılır. İthalat ve ihracat dengelerinin yerinde ve sağlam olduğunu söyleyen ekonomist varmı?

11 yıldır üretim tesislerinin yanında, küçük esnaf ve sanatkar denilen gurubun milyonlarcası terki sanat eyledi, keza 11 yıldır ülke işsizi 13 milyonu geçti, uygulanan ekonomik politikalar ile vergide adalet, gelir bölüşümünde adalet sağlanamadı, rant ve rantiyecilik üretimin yerini aldı, sosyal dengeler alt üst oldu, fuhuş, hırsızlık, mal ve cana karşı işlenen suçlar terör suçlarına eklenerek arttı, mevcut vesikalı fuhuş yapanların safına katılmak için geçen yıl 65.000 kadın vesika bekliyordu, bu sene sayı ne oldu Tanrı bilir.. Bu saydıklarımız 2002 önceside belki vardı ama 11 yıldır AKP hükümeti eliyle ayyuka çıktı.

Zaman zaman ABD ve çevresindeki ülkelerde vuku bulan talan etme, yağmalama hareketleri ülkemizde görülmüyorsa bunun sebebi; Türk örf ve adetlerindendir. Komşusuna bir tas çorba ikram etme, işsiz kalan akrabasının cebine harçlık koyma, yatalak hastalarının yastık altına harçlık koyma ancak Türk kültüründe ve ananelerinde olduğu için yağmalama ve talan etme hareketleri görülmüyor. AKP hiç değilse bu konuda kendini şanslı görebilir.

Terör suçlarının yanına birde yağmalama suçları artarak eklenseydi acaba AKP yi ABD ve AB kurtarabilirmiydi?

AKP Türkiye Cumhuriyeti için her konuda tehlike olmaya devam ediyor.. Behamahal ne pahasına olursa olsun demokratik yollardan alaşağı edilmesi ülke yararına olacaktır. AKP oydaşlarına bunlar mutlaka anlatılmalıdır, biz anlatıyoruz.

Ekonomik ve sosyal kirizler teyet geçmemiş herkesin bir yerlerini delerek geçmiştir. Ekonomik ve sosyal kriz Türkiye şartlarında var ve devam etmektedir.

Sıcak para tabir edilen paralar en ufak bir güvenszilikte dışarıya çıktığında neler olabileceğini düşünmek bile istemem.
Son uygulamaya konulan Türkiye'nin bölünme çalışmaları, bölünme Anayasa'sı çalışmaları, kaldırılan T.C. ibareleri, ekonomideki dış ödemeler dengesinde açıklar, komşular ile sorunlu politikalar, Suriye'den ülkemiz şehir içlerine kadar girmiş olan Suriyeli vatandaşların sığınmacı sütatüsüne uymayan 220 bin kişilik şehir içindeki yaşam biçimleri, İsrail, Suriye Irak, Ermenistan, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Rusya, İran ve hatta Filistin ile sorunlar devam ediyor sonuç ne olur? Bilinmiyor. Çünkü bilen bir dış işleri bakanı yok!

Terörü bitireceğim derken, analar ağlamasın derken, analar neyin karşılığında ağlamayavcak? Sadece ağlayan şehit analarımı? Ülkesini ,yurdunu, milletini seven ve ülkesinin idari açıdan gidişatını beğenmeyip göz yaşı döken analar bu ülkenin anaları değilmi? Bitirdiğiniz çiftçiliğin sorunlarını size anlatmak üzere yanınıza gelen ve anamızı ağlattın diyen çiftçiye hadi al ananıda git buradan deyip anası ile beraber yurdundan haddin olmadan kovmaya kalktığın ana bu ülkenin anası değilmi?
 
Analar ağlamasın çok güzel ama neyin ve hangi verdiklerinin karşılığında analar ağlamayacak?
uygulanan yanlış politikalar ile Türkiye'nin sadece şehit anaları veya potansiyel şehit anaları değil, tüm Türk analarının ağlayacağı günlere ramak kalmış ve Suriye benzeri iç savaşlar yaşanmazsa kendimizi şanslı sayalım. Terör, Tayyip metodu ve uygulaması, izanı, aklı ile bitmez bitirilemez.


18.04.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti