Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.04.13, 13:20   #1
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart AKP Dilek'le başa çıkamıyor...

Bakan Bayraktar’ın kanser hastası Dilek Özçelik’e yaptığı "dilenci muamelesi"ni "Öyle herkes her önüne gelene cebindeki 2 bin lirayı çıkarıp vermez" şeklinde savunan Hüseyin Çelik’in sözleri yalanlandı. AKP'liler açıklama yaptıkça Dilek ve Türkiye karşısında iyice rezil oluyorlar.

AKP Dilek'le başa çıkamıyor.

Erdoğan Bayraktar'ın kendisinden ilaç konusunda yardım isteyen Dilek'e yaptığı dilenci muamelesi genç kadının onurlu duruşu sayesinde Türkiye'nin gündemine oturdu. Dilek'in tavrı halkı sadaka vererek oyalayacak bir topluluk olarak gören AKP'yi tüm Türkiye'nin gözünde deşifre edince o günden beri AKP'liler durumu toparlama için çaba gösteriyor.

Açıkça yalan söylemişler
En son AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik dün katıldığı bir televizyon programında Bakan Erdoğan Bayraktar’ın cebinden çıkarıp Dilek Özçelik’e verdiği ancak onun iade ettiği paranın 2 bin lira olduğunu iddia etmişti. Böylece Çelik Dilek'in verdiği insanlık dersinden hiçbir sonuç çıkarmadığını paranın miktarının Dilek'in sağlık sistemini sorgulayan ve hakkını arayan onurlu duruşu ile bir ilgisi olmadını anlamadığını göstermiş oldu.

Ancak daha vahim bir durum daha ortaya çıktı. Dilek verilen paranın 2000 tl olmadığını söyledi ve Çelik'i yalanladı. Dilek bakanın kendisine verdiği paranın 2 bin lira değil tahminen 200 ya da 300 lira olduğunu ifade etti. Bunu söylerken de zaten almak niyeti olmadığı için parayı saymadığını da ekledi. Dilek DHA muhabirine şöyle dedi:

“Söylenildiği gibi orada 2 bin lira para kesinlikle yoktu. Parayı saymadım çünkü parayı almak gibi bir niyetim yoktu. Ancak paradan anlayan bir kişi orada 2 bin lira olmadığını anlar. 2 bin lira olsa avuç içine sığmaz ancak ben parayı iade ederken rahatlıkla avuç içime aldım. Bana verdiği para tahminen 200 ya da 300 lira en fazla 400 liradır."

Dilek'le başa çıkamıyorlar

AKP olayın yaşandığı ilk günden beri kamuoyu karşısında düştüğü güç durumdan çıkmak için çaba sarfediyor.

Dilek olayın ertesi günü valiliğe çağrılarak basın karşısına çıkarılmış ve mağduriyetinin giderileceği söylenerek rezaleti örtme çabasına girişilmişti. Ancak Dilek'İn burada söyledikleri AKP'ye 2. bir insanlık dersi olarak tarihe geçti. Dilek hem halkın mağduriyetinden bahsetti hem de sağlık sisteminin serbest piyasaya terk edilmesini herkesin gözü önünde sorguladı. Vali'nin buna verecek cevabı tabii ki yoktu. Umdukları gibi Dilek sessizce yardımı kabul edip susmamış her şeyin ötesinde onu ve daha binlercesini bu hale düşüren sistemi sorgulamıştı çünkü.

Dilek Özçelik: 'Hayalim insanlık için bir şeyler yapmak'

Dilek'in olayın ardından soL gazetesine söyledikleri ise düşünmeye değer. Zira Dilek bu noktada da kendisini kurtarmış olmanın verdiği bir rahatlıkla değil yine kendi gibi mağdur olan birçok insan adına konuşmuş ve dertlerini dile getirmişti.

Dilek Özçelik: 'Hayalim insanlık için bir şeyler yapmak'

(soL -Haber Merkezi)