Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.04.13, 09:08   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 532
Ettiği Teşekkür: 21549
Aldığı Teşekkür: 11270
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Büyük yağcılardan örnekler

BÜYÜK YAĞCILARDAN ÖRNEKLER

Yiğit Bulut (Güya Gazeteci)
Recep Tayyip Erdoğan benim atamdır diyor.

Fatih Altaylı (Gazeteci ama şimdilerde hem nalına hem mıhına vuranlardan)
BAŞBAKANA TAPARIM DİYOR.

Numan Kurtulmuş (Dün Has Parti Gn. Bşk. idi Erdoğan için söylemediğini bırakmadı) Bu gün
Sayın başbakanım öl desin öleyim diyor.

Egemen Bağış..(Ünlü bir şaklaban siyasetçi)
Başbakanı yetiştiren şehirler mübarektir diyor.

Süleyman Soylu (D.P Gn. Bşk. idi. Genç ve dinamik olarak bir dönem Erdoğan için söylediklerini unuttu ve saf değiştirdi)
“Erdoğan, Türkiye’nin ilelebet ve ebedi başkanıdır” Diyor.

Yıldırım Demirören (Yandaş bir iş adamı, Milliyet Gazetesini satın aldı PKK hükümet görüşmelerini yayınladı ve tepkileri üzerine çekti. Gazetecilerinden bazıları kıyıma uğradı, dahada öte giderek)
Başbakan istesin Milliyeti kapatırım dedi.

Mustafa ÖZTÜRK - AK Parti Bursa Milletvekili
Başbakanımıza dokunmak bile ibadet dedi.

Melih Gökçek (Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı. İcraatlarından çok polemikleri, yolsuzlukları ve vatandaşa hakaretleri ile tanınıyor.)
En kral ben yalarım...ben yağlarım, ben yalar yutarım, en büyük yağcı, yalamacı, yıkamacı benim diyor.

Basın ülkemizde 4. güç olarak nitelendirilmiş, doğru, yansız, basın ahlak yasasına uymuş, doğrulardan yana insanları yönlendirmek, doğrulardan yana kamuoyu oluşmasına yardım etmek, oluşan kamuoyu gücü ile yanlışların telin ve protesto edilmesine ön ayak olmak, yazarları ile entellektüel tarzda bilinen bilinmeyen ne varsa irşatları ile halka ışık tutmak ve bilgilendirmek Gazeteci olanların asli görevleri içerisinde olan konulardır.

Gazeteci olanlar şayet kalemlerini ve kurumlarını, belli zihniyete kanalize ederlerse, hatta kalemlerini satarlarsa, kiraya verirlerse, ha bire bu gün olduğu gibi yandaşlığın, yanaşma ve besleme olmuşluğun verdiği cüret, beslenmişliğin sağladığı semizlik rahatı ile kendilerini yandaş ve besleme yapanlara ha bire methiyeler dizerse, durum yukardaki ifade edilen cümlelerin sahiplerinin durumuna dönüşür. Bu gibilerin düzen değiştiğinde methiye dizdikleri siyasi idarelerin sabık ve sakıt hale geldiklerinde, kendi meslektaşları içinde dahi kiymet-i harbiyeleri kalmaz. Kaldı ki, millet katında!

Bu durum siyaset yaptığını sanıp parti değiştirdiğinde, güçlüden yana olmaya karar verdiğinde, iş adamı ve sanayici olup, yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya kaldırmayı marifet sayanların, dönem değişip bir siyasi heyet gidip bir başkası geldiğinde de onlarda milli şuur eksikliği yaşadıklarından, sahip olduğu maddi materyallerin korunması adına her şaklabanlığı yaparlar.

Yukardaki örnek ifadeler sanırım her şeyi anlatmaktadır.

19.04.2013
Mustafa Akten