Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.13, 09:43   #1
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11423
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Adaletin Katli

ADALETİN KATLİ

AKP hükümeti tarafından Adalet katledilmiştir, ruhu için el Fatiha diyebilirsiniz.

Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti devleti ilkelerinden biri olan hukuk üstünlüğüne dayalı bir sistemin işleyişi olan Adalet sistemi katledilmişmidir? Evet, hukuk adına hukuksuzluk kanun adına kanunsuzluğun tüm versiyonları ve atraksiyonları gösterilerek katledilmiştir.

Siyasi erke tabi kılanan taraftar ve yandaşlıkları, Türk milleti adına karar veremeyecekleri açık ve aşikar olan bir takım güya hukuk adamlarının varlığının çokluğu, kurumlar içinde blok hale gelinmesi ile adalet katledilmiştir.

Birinci basamak ve yüksek yargı içine atananların, buralarda blok oluşturacak kadar AKP lehine kombine ve organize olmaları, hukukun işleyiş ve sonuç biçimi olan adaleti etkilemiş ve katledilmiştir.

HSYK denilen ve Hakim Savcı gibi meslek mensubu olanların özlük haklarından terfi tayin gibi işlemlerinden sorumlu olan bu kurum bir kıyım ve yandaşlığa dönüştürme mekanizması olmuş, aldığı kararlar ile siyasi erk'in bir komisyonu haline gelmiş ve bu haliyle adalet katledilmiştir.

Keza yüksek yargı denilen Danıştay, Sayıştay, Anayasa mahkemesi gibi kurumlar, birinci basamak mahkemelerinden gelen dava dosyaları üzerinde gözden kaçan, adaletin tam anlamı ile tecelli etmesine mani olacak hususların görülmesini sağlayacak kararlar alması gerekirken, böyle kurumlar olması gerekirken, verdikleri kararlar ile siyasi erk elinde ona bağlı birer komisyon haline dönüşerek adaleti katletmişlerdir.

Cumhuriyet temel ilkelerinden biri olan erk'ler ayrılığı;
"Yasama, Yürütme, Yargı" birbirine üstünlüğü olmayan işlevleri ve görevleri açısından birbirinden ayrılan ve Anayasa'da hükmünü bulan bir kurum ve ilke olması gerekirken, bu işleyişten rahatsızlık duyan AKP hükümeti başbakanı, Yargı bizim elimizi kolumuzu bağlıyor diyerek, yargı işleyişini taraflı hale getirmiş ve adalet katledilmiştir.

Özel yetkili kılınan aslında ağır ceza mahkemeleri olan mahkemelere atanan, kamuoyu tarafından yaptıkları uygulamalar ile yakından bilinen mahkemeler ve bunların hakim ve savcıları, adına Balyoz, Ergenekon denilen güya davalar görülürken takındıkları tavır, ortaya koydukları yargılama üsülleri, iç hukuk ve AB normlarının yargılama esaslarında göz ardı edilmesi, siyaseten taraf olduklarını ihsas-ı rey sayılacak hareketleri ile açık etmeleri ile adalet katledilmiştir.

Adaletin olmadığı, sağlam işlemediği yerde haktan hukuk üstünlüğünden söz edilemez, insan hak ve hürriyetlerinden söz edilemez, demokrasi ve erdemlerinden söz edilemez.

Türkiye'de her konu ki; sağlık, eğitim, adalet, idare, mal ve can emniyeti, savunma dumura uğrayarak travma yaşamış, acilen Cumhuriyetin ilkelerinin gösterdiği şekil ve şartlara dönüşmesi için mutlaka rehabilitasyona ihtiyaç vardır. Bunu sağlamak içim Cumhuriyet çocuklarından oluşacak bir milli ve ulusalcı hükümete ihtiyaç vardır.

Çözüm:

Atatürk ve ilkelerinde birleşmek, bir çatı belirlemek o çatı altında birleşerek, ilk yerel ve genel seçimlerde AKP'yi ait olduğu karanlığa gömmektir.

Korkmayın!

Muhtaç olduğunuz kudret ve kuvvet, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur.

21.04.2013
Mustafa Akten

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.