Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.04.13, 22:21   #3
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1166
Mesajlar: 12,143
Ettiği Teşekkür: 50928
Aldığı Teşekkür: 44329
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: “İleri Demokrasi” Bu Her şey Olabilir | Ali Eralp

Alıntı:
Dostlukları, dayanışmaları iyiydi. Arada bir kavgalar, sertleşmeler, ip atmalar oluyordu ama yine de kardeş kardeş geçiniyorlardı.

O kadar kusur kadı kızında da olurdu.

Ama son zamanlarda araları biraz limonileşti. “Türk, Türklük” konusunda anlaşamadılar…

Ne zaman ki MHP “Türk, Türklük” kavramlarının anayasadan çıkarılması karşısında sert bir tavır takındı. APO – Tayyip görüşmelerine karşı çıktı ve “AKİL”leri takmadı. Tanımadı. İşte o zaman Başbakan hemen kırmızı kartı gösterdi.

Sopayı aba altından değil, aba üstünden çıkarıp sallamaya başladı. Tıpkı Obama’nın beysbol sopası gibi…

“Dur” dedi Devlet Bahçeli’ye. “Akıllı ol, uslu ol, otur, oturduğun yerde…”

“Bak, Meclis Araştırma Komisyonu kurarım, senin iktidar olduğun dönemi inceletirim…”
MHP değişmemiştir. Ara sıra miting meydanlarında Apo için yağlı urgan da gösterirler AKP' ye. Ama MHP' nin bu süreçteki görevi, milliyetçi kesimlerin kabaran gazını almak(!) ya da daha balon şişmeden patlatmaktır.

MHP bir misyon partisidir ve misyonunun içeriğini seçim bildirgelerinde utanmadan da yazabbilecek kadar çirkinleşebilmişler ama aynı zamanda gerçek yüzlerini de göstermişlerdir.

Bakınız:

Alıntı:
MHP 2007 Seçim Bildirgesi: ABD stratejik ortağımızdır(121 sf)

ABD ile uzun bir geçmişe sahip geleneksel ilişkilerimizde (...) ilişkilerimizin, her iki tarafın çıkarlarına hizmet edecek şekilde, siyasi, güvenlik ve ekonomik boyutlarıyla gerçek anlamda stratejik bir ortaklığa dönüştürülmesi ortak hedefimiz olmalıdır.
Kimse MHP' den vatana sahip çıkmak, AKP' nin kuyruğundan ayrılmak ve BOP denen projeye karşı çıkmak gibi şeyler beklemesin!

MHP, eskiden de ABD' nin, Sovyetleri Birliği ve ''komünizm öcüsü''ne karşı stratejik ortağıydı, bugün de BOP söz konusu olduğunda aynıdır hatta eskisinden daha da kaşarlanmıştır ABD ile stratejik ortaklık konusunda... Hem de o ortaklığın ''gerçek anlamda stratejik bir ortaklığa dönüştürülmesi '' diyebilecek kadar. Adamlar mevcut ''stratejik ortaklığı'' bile yeterli görmüyor.

MHP, muhalefet değil, iktidara koltuk değnekliğinin partisidir. İşte o yüzden 10 Kasim' larda, 29 Ekim'lerde sokaklara dökülen milyonlarca vatansevere Tayyip ile birlikte saldırırken Tayyip için ''başbakanımızın sağlığı için duacıyız, ona bir şey olursa ülke kaosa girer'' diyebiliyorlar.

Mikrobu doktor yapan sahte bir milleytçiliktir MHP' nin milliyetçiliği.

Şu koşullarda eğer MHP gerçekten milliyetçi bir parti olsaydı, çoktan tek başına iktidara gelmişti.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.