Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.04.13, 18:19   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5985
Mesajlar: 25,811
Ettiği Teşekkür: 100674
Aldığı Teşekkür: 141546
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Şok İddia!.. Erdoğan, Türkiye'nin İsmini Değiştirecek


Şok iddia!.. Erdoğan, Türkiye'nin ismini değiştirecek

Yeniçağ'ın iddiasına göre Başbakan Erdoğan Özal'ın hayalini gerçekleştirerek Türkiye'nin adını değiştireceği söylendi.

Çözüm sürecine girilmesiyle beraber T.C. tabelalarının kaldırılmasını birbiriyle ilişkilendirenler isyan etmiş ve Öcalan'ın isteği doğrultusunda yapıldığını iddia etmişti.

Milliyetçilerin gazetesi Yeniçağ çarpıcı bir haber yayınlandı. Gazetenin iddiasına göre Erdoğan'ın T.C'yi silme operasyonunun arkasında Turgut Özal'ın da hayalinin olduğu söylenen Türkiye Cumhuriyeti'nin adını değiştirme isteğinin olduğu yazıldı.

Gazete haberinde şunları dedi:

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Türkiye’nin adını “Anadolu Cumhuriyetii” olarak değiştirme politikası AKP ve BDP ile adım adım hayata geçiriliyor. Başta Atatürk’ün “Ne mutlu Türküm diyene” vecizesini silmek için harekete geçen AKP’nin “Türklük”, “tek devlet, tek bayrak”, “Türkiye Cumhuriyeti” ve “tek dil”e olan alerjisi şekillenmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 10 Mart 2009’da “Önümüzdeki günlerde Kürt sorunuyla ilgili çok güzel şeyler olacak” açıklamasıyla “demokratik açılım projesi” start almış, AKP, 12 Haziran seçimlerinden sonra BDP ile ittifak yaparak anayasayı değiştirmeyi planlamıştı. Yeni anayasada “Türk Milleti” ve “Atatürk” sözleri bulunmayacak. İmralı’nın isteği doğrultusunda anayasaya “Kürt Halkı” ibaresi yazılacak. Arkasından kanun ve yönetmelikler Anayasa’ya uygun hale getirilerek “Türk” adı her yerden silinecek.

KARDEŞİ ANLATTI

Bilindiği gibi 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kardeşi Korkut Özal, yıllar önce çok çarpıcı bir iddia ortaya atmıştı. Korkut Özal, “Rahmetli ağabeyim sorunun çözülmesi için Türkiye’nin isminin değiştirilebileceğini, Anadolu Cumhuriyeti yapılabileceğini söylemişti” demişti.

“Derin ittifak”ın çabaları ile bölünmüş eyaletlerin ABD’de olduğu gibi bir başkanla yönetilmesi hedefleniyor. Bu sistemin temellerini adım adım gerçekleştiren AKP’nin yetkili ağızları “Başkanlık Sistemi”ni dillendirerek bu amaçlarını açıkça itiraf ediyorlar. 3 Kasım 2004’de YENİÇAĞ’ın “Korkut Özal kinini kustu” başlığıyla verilen haberde, Korkut Özal’ın, “8. yüzyılda Müslümanlıkla tanışan Türkler, kurdukları devletlerde Türk ya da Müslüman adını kullanmadı. Ağabeyimin (Turgut Özal) söylediği odur. Türkiye Cumhuriyeti, yerine Anadolu Cumhuriyeti derken bunu kastediyordu. Devlete Türk adını koymak sıkıntı yaratmıştır” sözleri aktarılmıştı. Haberde Öcalan’ın da şu sözlerine yer verilmişti: “Aslında bizi en iyi anlayan Turgut Özal’dır. Hatta eminim, bize biraz da olsa sempati ile bakıyor. Eğer bizim sorunumuza bir çözüm bulunacaksa Özal bulacaktır. Kürt sorunu olduğunu söylüyor. Federasyondan söz ediyor. Konuyu en iyi Özal biliyor.”

ARKASINDA DURULMALI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de tartışmalara yol açan tabelalardan T.C. kısaltmasının silinmesi konusunda, olaydan haberi olmadığını söylemişti. Erdoğan, “Bursa’da valilik dediğimiz zaman Rusya-İngiliz valiliği mi akla gelecek? İngiltere’de falan bu yerlerde sadece numara yazar. Ama bu karar alındıysa, arkasında durulmalıydı” demişti.

İnternethaber


Kaynak: Muhalif gazete

__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.