Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.05.13, 16:12   #25
Megan
Gerçek Üye

Megan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 264
Ettiği Teşekkür: 689
Aldığı Teşekkür: 3153
Rep Derecesi : Megan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmedeMegan muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1 Mayıs’ta İstanbul’da Sıkıyönetim

1 Mayısta illa Taksim de kutlamanın ısrarı nedir anlayabilmiş değilim .Eger taksim de kutlamadan bu bayramın anlamı yoksa , bu durumda yurdun bir çok yerinde yapılan etkinliklerin manası ne ,onlar neyi kutluyor .

Taksimde kutlayanlar işçiler de ,başka meydanlarda ,şehirler de kutlayanlar kimler acaba ?

Kutlama yapmak demek ;bir yerleri yıkıp kırmak dökmekmi ?Milletin ekmek kapısı olan iş yerini alt ust etmek ,onların üç beş kuruş ekmek parası kazanmasını engellemekmi ?

Kırılıp dökülen yerlerin kamu binası ,banka veya ozel iş yeri olmasının ne onemi varki ?

Zaten kamu kuruluşları veya bankalar uğradıkları zarar ziyanı çeşitli yollarla yine bizlerden tahsil ediyorlar ,olan yine gariban esnafa ,onların yanında çalışan işcilere oluyor .

İşci bayramında ,bu bayramın onemin anlatmak varken bu öfke kargaşa niye ?

Madem bayram yapıcaksın ,yap eğlen önerilerini fikirlerini halka anlat .Kayıt dış çalışan bir çok işçinin haklarına nasıl kavuşabilecekleri konusunda çalışmalar yap ,kenetlen .

İşci bayramında ,çok daha yararlı konularda etkinlik düzenlemek varken bu bozgunculuk ,bu yıkımcılık niye ?

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..

Benim ayakkabılarımı giy
ve benim geçtiğim yollardan,
sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
Benim geçtiğim senelerden geç,
benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk

ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN
Megan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Megan'in Mesajına Teşekkür Etti.