Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.05.13, 18:20   #28
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1 Mayıs’ta İstanbul’da Sıkıyönetim

Atatürk Türkiye,si, Atatürk cumhuriyeti bu değil.!!

1 Mayıs kapitalizme başkaldırıdır, sadece adını bilmek yetmez, çıkış nedenlerinide bilmek gerek.!

Taksim ısrarı niye diyenler, Taksim olmasın ısrarı neden?

Vay efendim çukur varmış! Bir çukuru koruyamayan, etrafında önlem alamayanlar, taksime gelinmesin diye maşallah her önlemi almışlar.
Üstelik en faşizanca, olağanüstü hal ilan ederek.
Nerede şimdi bu yasakçı zihniyet karşıtları.
Vay efendim ölüm olurmuş!! Bak bak mazarete bak..
Beyler orada çukur yokkende ölüm oldu, hemde devlet eliyle, failler belli, kimse üzerine gitmiyor. NEDEN!!
Bu soruları niye sormuyoruz!

O zaman kaza olur diye trafiğede çıkmayalım, sokakta yürüken. Sen tehlikeli ve suş işlemeye meyillisin atalım seni çeri. Böyle bir düzenmi istiyoruz.?
Bu örnekler çoğaltılabilir. Suç işlenmeden, kimse suçlu ilan edilemez. Devletin görevi suç işlenmesini önlemek ama yasakçı kafayla değil.
Geçen senede gayet güzel barış içerisinde kutlandı. İşçi hayvanmı, düz yolda yürümesini bilmiyormu, çukura düşecekmiş.
Ha tahrik olursa karmaşa çıkar diyenler. O tahriği yapacaklar belli değilmi?
sen önüne gelene gaz bombası fırlatırsan çukur olmadanda insanlara zarar verirsin, bunun adı önlem falan değil gözdağı vermektir.! Sindirmektir, korkutmaktır.

Cıvarda kullandığın gücün az bir bölümü ile pek ala meydanda alabilirdin.
Ama niyet başka, Taksimin işçi için anlamının ne olduğunu pek ala biliyorlar ve birlik ve kalabalıklardan korkuyorlar.

Milli bayramlarımızda bu korku yüzünden yasaklanmaya kalkışılmıyormu. Daha ne görmemiz gerek.?

Bu ülkede özgürce hiç birşey kutlanamaz geldi, bak aşağıda neyin kutlanması gerektiğinide belitmiş zatı muhteremler!!
Bekir Bozdağ 1 Mayıs Taksim kutlamalarına karşı, aldıkları önlemler için kutlanlamaları gerektiğini söylüyor.
Bence karşı olanlar bu söylemi kutlasınlar.
Bir kızımızın durumu ağır, hastahanede, ona şifalar diliyorum. (Sığındığı evde başına isabet eden gaz bombası ile) Yani çukura düşmemiş!!

Forumda bu yazınında konuya biraz faydası var, bu yazı bir kısmını açıklıyor, başka gerçeklerde yavaş, yavaş su yüzüne çıkıyor ve çıkacak, elbet gün gelecek o suçlular cezalarını çekecekler, ama bu dönemde, bu kafayla çıkmasa bile ileride mutlaka çıkacaktır.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.