Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.05.13, 20:50   #35
PRoFessoR
Üye

PRoFessoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 112
Aldığı Teşekkür: 344
Rep Derecesi : PRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerdePRoFessoR Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1 Mayıs’ta İstanbul’da Sıkıyönetim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Su Kutlu Dogumun anlamini biraz burcalayabilirmisin?.

1 Mayisi anladimda, Kutlu dogumu anliyamadim?.
Bızım dınımızde normalde kutlu dogum haftası dıye bırsey yok.bunu bızden baska kutlayan ulkede yok.
Bılındıgı uzere peygamber efendıgımızın dogum gununu bızler mevlıt kandılınde kutluyoruz. Oda her hese onbır gun gerıye dogru gıderek kutlanıyor.
Bızım kutlamıs oldugumuz sozde kutlu dogum haftasıda sabıt her sene 23 nısan haftasına bılerek monte etmısler.
Ben kutlanmasına karsı degılım her ne kadar Atamıza saygımız varsa her ne kadar onun degerlerıne sahıp cıkıyorsak dını degerlerımızıde bılıp sahıp cıkılması gerektıgını dusunuyorum. Dınden dını bılgıden asırıya kacmadan kımseye zarar gelmez.
Sımdı dıyeceksın dını bılgıler oyle kutlamalarlamı ogrenılır evet ustadım bızım toplumumuzda oyle ogrenılıyor belkı sen yada baskası farklı ogrenız ama genelı boyle gunlerde ogrenıyor

Herşeyi zamanla unuturken biz bizim unutmuş olduğumuz herşeyinde bizi unutmuş olabileceğini fark etmemiz acıtmayacakmı içimizdeki fark etmiş halimizi..
PRoFessoR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz PRoFessoR'in Mesajına Teşekkür Etti.