Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.05.13, 21:50   #41
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 292
Ettiği Teşekkür: 131088
Aldığı Teşekkür: 42531
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Tarihte 1 Mayıs

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ripa Mesajı göster
Nedir 1 Mayıs?
. Ben uzun yıllar amerikada yaşadım oradaki işçilik hayatımı anlatmaya çalışayım.
Şoför olarak bir yere girdim büyük bir şirket. İşe gitmek için her gün 64 km gidiyor 64 km geliyorum hiç bir iş yerinde servis olayı yok. Sabah 8 den aksam 5 e kadar çalışıyoruz bu 9 saat içinde iki tane 15 dakika bir tane yarim saat molamız var molalara çıkarken kartımızı basıp çıkıyoruz ki iş veren o bir saat molamızı ödemesin diye. Ben şimdiye kadar hiç bir fabrikada yemekhane görmedim ki birçok fabrikaya gittim islerim oldu.

Bir Mayıs bahar bayramı alırsın aileni pikniğe gidip ailenle beraber zaman geçirirsin. Tüm dostlarımın Bahar Bayramını kutlarım.
Okurken Gülmekten kendimi alamadim.
64 Km. derken bunu Essekle tepmediniz herhalde.

Sayet kendi arabaniz var olmussa, Türkiyeye nazaran Amerikadaki Benzin Fiyatlarinida söylemeye unutmussunuz.

Böyle aciklamalarinizla, Globellestirme ideologisini iyice ezberlemis, Insanligi unutup, Robotlasmis ideologisinin taseronlugunu yapiyorsunuz!.

Sayet bu Isci koruma dernekleri olmasaydi, halen bir parca ekmekle, bir parca kemige calismis olacaktiniz.

Cok güzel misal vermissiniz, Amerikada calistim, oranin calisma sartlarina uymaya mecbur kaldim.

Herhalde Türkiye sartlarinda Para kazanmamissinizdir.
Eveet, orada siz kendiniz, Sigorta islerinizle ugrasmaya zorlanmissiniz, oralara yatirmadiginiz parayi, sagliginizi geri almak icin degilde, Bankaya yatirirken cok asinmis oldugunuzu düsünüyorum.
Ilk önce Globellestirmeyle, köleligi bir elestirin, sonrada bu devlerin sosyal guruplardan caldiklari varliklarla yaptiklarini düsünün.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.