Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.05.13, 00:10   #12
Basakca
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2209
Ettiği Teşekkür: 85359
Aldığı Teşekkür: 82599
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Karadeniz'in Hırçın Dansı | Horon

Sivas Suşehri'nde de oynandığını bilmiyordum. Kaldı ki Karadeniz'in batıya döoğru yörelerinde, davul ve zurna ile halayımsı bir tarz ile oyun oynanındığını görmüştüm.
Rize ve Artvin'in de tulumla horonu sıksaray denilen ağır hareketlerle oynuyorlar. Ama işin içine kemençeyi de kattılar mı tutabilene aşkolsun.
Erkek oyuncuların hızlı hareketleri dansa ve izleyenlere büyük çoşku veriyor. Kızların katılımı ile dans daha anlamlı oluyor.

Yıllar önce Anadolu Ateşi grubunda izlemiştim. Horonu oynarken tüm salon ayakta alkışlamıştı.

Oynayan ekip iyi olunca seyirciye unutulmaz anlar yaşatabiliyor.
Ayraçlarla, giflerle konu hem kulağa hem de göze hitap edişi insanı özendirmiyor değil hani.

Ellerine sağlık, teşekkürler Sevda.

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.