Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.05.13, 02:12   #42
Ripa
Üye

Ripa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 9
Aldığı Teşekkür: 127
Rep Derecesi : Ripa Karimasını arttırmak için doğru yerdeRipa Karimasını arttırmak için doğru yerdeRipa Karimasını arttırmak için doğru yerdeRipa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tarihte 1 Mayıs

Ben amerikada hiç bir iş yeri çalışanını evinden alıp işe getirmez buradaki gibi servis olayı yok diyorum. Siz benim arabamla oradaki benzin fiyatları ile buradaki benzin fiyatlarını karşılaştırdınız. Çok gülmekten olacak herhalde ne demek istediğimi anlayamadınız. Doğru ben Türkiyede asgari ücretle Cevizli de singer fabrikasında staj için 4 ay kadar çalıştım. Her sabah Kadıköyden servis alır fabrikaya gelirdim. O zamanlar benzin fiyatları ucuz olmasına rağmen arabam yoktu. Öğlen yemeğini fabrikada yerdik. Günde iki kere de ayran molası verirdik. Oradaki abilerimizden duyduğumuza göre her üç ayda birde bir maaş prim alırlarmış. Benim vurgulamak istediğim Türkiyede ve avrupada işçi hakları amerıkaya nazaran daha çok.
İşçi koruma derneklerinin yaptığı tek iş işçileri greve götürmek başka hiç bir şeye yaramazlar. Yarasalardı Türkiyede her yıl 1100 işçimiz ölmezdi 2000-2012 yılları arasında 12000 den fazla işçimiz ölmezdi.
Vücudumda ne bir kırık kemik ne de bir dikiş vardır buna rağmen benim aylık ödediğim sağlık sigortası 1100 dolar sadece bilginiz olsun diye yazdım banka yollarında aşındırmadım kendimi.
En son cümlenizi beğendim dünya devleri yeni dünya, tek dünya adını verdikleri bir yönetim biçimine sokmaya çalışıyorlar. Bizler ise esas büyük olayı görmezlikten gelip veya görmeyip bayramlarda niçin Taksime çıkamadık diye birbirimizi yiyeceğiz.