Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.05.13, 03:27   #39
Dream
Üye

Dream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 196
Aldığı Teşekkür: 560
Rep Derecesi : Dream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerdeDream Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: 1 Mayıs’ta İstanbul’da Sıkıyönetim

Sayın Megan'cım neden Taksim diye açıklayacaktım ama vazgeçtim.Birazcık konu ile ilgili araştırma yapabilirsen zaten anlayacağını düşünüyorum.Bazı şeyleri insanın kendisi çözmesi iyidir.Eğer destekçiysen de sende bizler gibi Taksim için SAVAŞIRDIN zaten anladığında.Ayrıca bir çok yürüyüş (En uç örnek polis günü) taksimde oluyor.Ve nedense hiç bir engel ile karşılaşmıyorlar.Mazisi bizim için önemli/kutsal olan bir yerin sadece bizlere kapatılıyor olması asıl sormanız gereken soru olmalıydı ayrıca.Her tarafı bu denli kapatabiliyorlarsa bunu bizim bayramı orada kutlamamız için yapmalıydılar.Bu şekilde olmamalıydı.
Evet konu hakkında ise her taraf kapalıydı tek kelime ile.Sıkıyönetimden bir farkı yoktu.

Öyle ya da böyle gittim.Beşiktaştaydım.Kovalandım,gaz yedim,ayağıma plastik mermi(bildiğimiz cam bilyeler) yedim,renkli ve gazlı su ile ıslandım falan filan.Her şeye rağmen taksim için elimizden geleni yaptık.Son derece mutluyum.Sonuçta her yer Taksim değil mi?
İnsanların balkonlarından,sokak aralarında bizlere verdikleri destek,yardım için bile orada bulunmak için yeterli bir sebepti.Evlerden limon,peçete,su yardımları eşsiz manzaralar sundu bu gün için aklımdaki karelere.
Bir not olarak belirtmek isterim sağolsunlar biber gazı diyorlar ama portakal gazı adı altında nitelendirilen yeni bir gaz kullanmaya başlamışlar.Bunun yanında biber gazı tatlı biber gibi kalıyor.(Daha önce biber gazını da tattığım için kıyaslayabiliyorum. ) Ayrıca boş gazlardan gördüğümüz etiketlerde insanlara karşı kullanılmaması gerektiği hakkında bir uyarı da bulunmakta.
Medya tarafından marjinal gruplar olarak nitelendirilen bizlerin haberleri tüm gün çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından gerçek olmayan yüzüyle anlatıldı.Bir çok kişi de izledi ve bizleri yine öteki yaptılar.
Bunun hakkında yapılan en temel yanlışlardan bahsetmek isterim.En azından Beşiktaşta bulunan arkadaşlar adına rahatça konuşabileceğimi düşünüyorum bu konuda.Bizler tarafından ne esnafın mülküne ne de halka zarar gelmemiştir.Özellikle esnafın zararlarının tek sorumlusu tazyikli su ile ayırt etmeden her tarafa saldıran polisindir.Bunun yanı sıra tesadüfen hastahaneye yakın bölgelere doğru biber gazından dolayı gözlerimiz kapalı kaçarken arkamızdan atılan gazlar halkın yanı sıra hastahanedeki hastalara zarar vermiştir.Bu kısım ne kadar medyada yankı bulur bilemeyeceğim.Beşiktaştan sadece geçen insanlar bile gazdan etkilenmiş hatta kulaktan duyma bir haber kalk krizi benzeri bir durumla karşılaşılmış.Gaz atılmasının sorumlusu bizsek sanırım suçlu da biz oluyoruz medyanın gözünde.Bizim elimizde silahımız bile yokken.Tek silahımız sesimizdi.Sesimiz göze batmıyor olsa bu kadar eleştirilmezdik değil mi?

"Her yer Taksim,her yer direniş!"

Not:En son 2009 da benzeri olaylar yaşamıştık.Bunların yaşanması gerçekten üzücü.Bu yıl ilk defa annemi bile ikna edip götürmüşken onu bir kafeye bırakmak zorunda kaldım.Birileri karşı çıkmadığı sürece bir şeylerin değişmeyeceğini anlatmak için oradaydık bizler.Yaralanan tüm arkadaşlarım umuyorum çabuk sağlıklarına kavuşurlar.
Not2: Medyada göreceğiniz taş atma olayları yaşanmadı mı diye bir soru gelebilir.Evet yaşandı.Etkiye tepkiydi sadece bu.Ne bekleniyor ki.Kışt kışt dendiğinde hemen kaçmalı mıydık?