Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.05.13, 11:06   #52
33 Kurşun
Tam Üye

33 Kurşun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 458
Aldığı Teşekkür: 994
Rep Derecesi : 33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 1 Mayıs’ta İstanbul’da Sıkıyönetim

Günaydın

Forumda bende başka muhalefet yok galiba

Ülkem insanının algı sorunu var. Herkes durduğu noktadan değerlendiriyor olayı, esasen buda yadırganacak bir durum değil. Ülkemde gerek gerçek şahsiyet noktasında, gerekse hükmi şahsiyet noktasında, ait olduğumuz ide' ler zaviyesinden baktığımızda, olayları bu algıyla değerlendirdiğimizde, herkes kendisini haklı görecektir.

Polisin, hükümetin özel bir kuvvetiymiş gibi gösterilmesi, altı boş, mesnetsiz ve hukuksuz bir nitelemedir. Hükümetler kim olursa olsun kuvvetler ayrılığında yürütmenin adıdır. Devletin fiiliyat organı olan hükümetler, yönetim esnasında kararlar alma ve uygulama noktasında meşru güçtür.

Devlet organlarının politize olduğu tezini konuşacaksak, Türkiye' nin hiç yoksa son 35-40 yılını rahatlıkla konuşabilirim, aslında bir çoğumuzunda hep birlikte yaşadığı süreçler.

Politize olmuş Devlet organlarını savunacakta değilim açıkçası. Devlet vatandaşlarına eşit mesafede olmak zorundadır. Her türlü ayırım hukuksuzdur ve insanlık onuruna da aykırıdır.

Neyse, bu meseleler konuşmakla bitmez, ülkem on yıllardır bitirememiş, bizde bitiremeyiz

Artık başka zeminlerde muhalefet olma dileğiyle, sağlıcakla kalın

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

33 Kurşun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla