Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.05.13, 17:16   #1
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Milli Eğitim Paralı Olacakmış

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bütçede en büyük payın Milli Eğitim’e ayrıldığını belirterek, bunun da yeterli olmadığını, her şeyi devletten bekleme anlayışının değişmesi gerektiğini söylemiş.

Sonrasında da "Şimdi şüphesiz özellikle kayıt döneminde toplanan paraların velileri zor duruma düşürdüğünü biliyorum. Benim bu tür şikayetler konusuna verdiğim cevap şu şüphesiz hiçbir okul yönetimi, velileri isteği, arzusu dışında bir takım ödemeler, aidatlar konusunda zorlamayacak ama şimdi çocuklarımızı dershanelere gönderiyoruz. Kardeşim sen çocuğunu gönderiyor musun? Gönderiyor. Ne kadar veriyorsun? 100 lira veriyorsun. Peki okulun eksiği, gediği için 10 lira istemiş. Haftanın 5 günü bu okulda okuyor çocuk, senin okulun. İki günlük dershaneye 100 lira vermekten erinmiyorsun, bunu yük görmüyorsun, çocuğunun okuluna 5 liralık, 10 liralık katkıda bulunmak ağır geliyor. Her şeyi devletten beklemek anlayışımızı da değiştirmemiz lazım" diye ilave etmiş... (Gazetelerden)...

Be hey Avcı... Hangi suratla tutup dershanelerle milli eğitimin okullarını kıyaslarsın? Sizler sosyal devletin en temel unsuru olan eğitimi bu kadar rezil bir hale getirmemiş olsaydınız, o veliler yok canlarıyla dershanelerin kapısında ne arayacaklardı? Veremediğiniz eğitim ve sonrasında yaptığınız sınavlarda sorduğunuz soruların cevaplarını öğretemiyorsanız çocuklara ve o sınavların sonucu milyonlarca gencin geleceğine direk etki ediyorsa velilerin bunda ne günahı var?

-Ki o bahsettiğin 5-10 lirayı veremeyen velilerin pek çoğu işçi ve emekçi. Her ay maaşları ellerine geçmeden vergisini kestiğiniz insanlar. Hani şu bahsettiğin bütçenin oluşmasında en büyük katkısı olanlar. hani senin maaşını aldığın bütçe, makam araçlarının giderlerini, harcırahlarını, yediğini-içtiğini, korunmanı finanse eden bütçe.

Biraz utanın, biraz sıkılın be!..

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.