Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.05.13, 15:05   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6009
Mesajlar: 25,867
Ettiği Teşekkür: 100773
Aldığı Teşekkür: 141666
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Erkekler Kadınları Anlamıyor


Erkeklerin kadınları anlamadığı bilimsel olarak kanıtlandı'Erkekler kadınların duygularından anlamıyor' klişesi bilimsel olarak kanıtlandı.

Almanya'da yapılan bir araştırma kadın-erkek ilişkilerinin en büyük problemini bilimsel olarak izini sürmeye çalıştı.

Araştırmacı Boris Schiffer, "erkekler kadınların duygularını anlamakta gerçekten sıkıntı çekiyor mu?" sorusuna yanıt bulabilmek için araştırma başlattı.

Bochum şehrindeki LWL-University Hospital'da gerçekleştirilen araştırma 21-52 yaşları arasında 22 erkek üzerinde denendi. Yaş ortalamaları 36 olan erkeklerin ilk olarak fonksiyonel manyetik rezonans görüntüleme tarayıcısında (fMRI) beyin haretketleri incelendi.

İkinci aşamada ise erkeklerden, yarısı kadınlara yarısı erkeklere ait olan 36 çift göze bakıp duygularını tahmin etmesi istendi. Pozitif, nötr ve negatif duyguları betimleyen göz fotoğraflarını, erkeklerden 'şaşırmış' 'korkmuş' gibi sıfatlarla en iyi şekilde yansıttıkları duyguları anlatması istendi.

Araştırma sonucunda erkeklerin kadınların gözlerindeki duyguları tahmin etmekte zorlandıkları ve daha fazla zaman harcadıkları ortaya çıktı.

Bu sonucun yanı sıra erkeklerin beyninde kadın ve erkek gözlerine bakarken farklı hareketler gözlendi. Erkeklerin, beynindeki duygu, empati ve korku gibi duyguların üretildiği amygdala bölgesinin erkeklere ait gözlere baktığında daha güçlü bir tepki verdiği gözlemlendi. Bu bölgelerde erkeklerin kadın gözlerine baktığı takdirde dikkat çekici bir hareketlenme kayda geçmedi.

Araştırmanın sonucunda 'erkeklerin kadınların duygularını anlamakta zorluk çektiği' öne sürüldü.

Araştırma, açık kaynaklı bilimsel makale yayınlayan Plos One sitesinde yayımlandı.
Kaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.