Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.05.13, 13:41   #1
İmge
Gerçek Üye

İmge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 28
Konular: 438
Mesajlar: 966
Ettiği Teşekkür: 1737
Aldığı Teşekkür: 3767
Rep Derecesi : İmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmedeİmge muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Öcalan'la 782 Kişi 250 Görüşme Yaptı


BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkcü’nün soru önergesine Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in verdiği yanıt, Abdullah Öcalan’ın hakkındaki mahkûmiyet hükmünün kesinleşmesinden sonra toplam 250 kez, 782 avukatla görüşme yaptığını ortaya koydu.

Kürkcü soru önergesinde,“Abdullah Öcalan’ın bir yılı aşkın süredir avukatlarıyla görüştürülmemesinin sebebi nedir?” diye sordu.
Soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, soru önergesinde ismi geçen hükümlünün, belirtilen yasal çerçeve içinde hukuki yardım ve savunma hakkına dayalı olarak, diğer hükümlü ve tutuklular gibi avukatlarıyla görüşebildiğini, avukatlarıyla yapacağı görüşmelere mevzuat hükümleriyle belirlenenler dışında bir yasaklama ve sınırlama getirilmediğini söyledi.

Adalet Bakanı, hükümlünün barındırıldığı ceza infaz kurumunun bulunduğu adaya, gemi arızası veya kötü hava şartları gibi nedenlerle zaman zaman ulaşımın sağlanmasında güçlük çekildiğini ve bu nedenle avukat görüşmelerinde aksamalar yaşanabildiğini belirterek şöyle dedi:

“Bakanlığımız kayıtlarının incelenmesinden, soru önergesinde ismi geçen hükümlünün, hakkındaki mahkûmiyet hükmünün kesinleşmesinden sonra toplam 250 kez, 782 avukatla görüşme yaptığı anlaşılmıştır.

Diğer taraftan hükümlünün aile yakınlarıyla görüştürülmesi, ağırlaştırılmış hapis cezasının infazına ilişkin 5275 sayılı Kanunun 25. maddesinde yer alan özel düzenleme doğrultusunda yerine getirilmektedir.”

Kaynak
__________________
İmge isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla