Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.05.13, 00:50   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8711
Ettiği Teşekkür: 104282
Aldığı Teşekkür: 160927
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi | Eskişehir

Eskişehir'de 'Madame Tussauds'

Türkiye'nin ilk balmumu heykel müzesi olma özelliği taşıyan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi Eskişehir’de açıldı.

Dünyanın birçok ülkesinde bulunan Madame Tussauds'un Türkiye'deki ilk örneği olan müzede, Osmanlı padişahlarından Kurtuluş Savaşı kahramanlarına, Atatürk'ten dünya liderlerine, siyasetçi, sanatçı ve sporculara kadar 160 yerli ve yabancı ünlünün heykelleri bulunuyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in tamamını kendisi yaparak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladığı heykellerden oluşan müzenin açılışına çok sayıda sanatçı ve gazeteci katıldı.

Müzede heykeli bulunan bazı isimler heykellerin kendisine benzediğini söylerken, heykellerin benzerlikleri konusunda farklı fikirler de vardı.

Açılışa katılan Orhan Gencebay, heykelini görünce şaşırdığını belirterek Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti.Gencebay, heykeline "Berhudar ol" diyerek selam verdi.Sanatçının hayat arkadaşı Sevim Emre, Orhan Gencebay'ın heykelinden daha yakışıklı olduğunu söyledi.
Gencebay, Aşık Veysel’in heykelinin yanına oturarak bağlama çaldı ve "Uzun ince bir yoldayım" türküsünü okudu.

Sanatçı, Aşık Veysel'in heykeline doğru konuşarak "Saz çalmayı senden öğrendik. 8 yaşımda seni duyduğum zaman her şeyi bırakıp sana konsantre olurdum. Benim müziğe emeğimde, sazıma başlamamda senin son derece büyük emeğin var. Sana teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak