Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.05.13, 04:04   #2
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39568
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Çerkes Sürgünü ve Soykırımı - 21 Mayıs 1864

Aslan Tlebzu akardiyonun tuşlarına dokunduğunda adı ''Ağlatan Kafe'' olsa da bu müziğe kafadan ne sözler yazılır, ah ne sözler... ''Anasını satim'' diyorum... Nasıl bir müziktir bu ki akordiyonun tuşları olsa her birinden nehirler gibi gözyaşları akar... Sözü yok melodinin ama ok gibi girer insanın yüreğini yaralar... Dedim ya, kafadan yazarsın sözlerini dinlerken...

Neyse...

Adige sürgününün yeni bir yıl dönümü. Adigeleri katledip, ihtiyarlarını, kadınlarını ve çocuklarını zamanın Osmanlı' sına süren Çarlık Rusyası' nı kınıyorum elbette... Ama iyi ki bize gelmişler... İyi ki bize gelmiş bu dünyanın en güzel insanları...

Herkes bilmez adigelerin bu ülkeye Kurtuluş Savaşı' nda yaptığı yardımları ve savaşçılıklarını... Geldikleri bu yeni ülkeyi anavatanları gibi sevmişler ve Atatürk' ün en yakın ve en güvendiği kurmaylar olmuştur adigeler... Boşuna takmamıştır Mustafa Kemal o kalpağı...

Şimdi benim hep hayal ettiğim o Kafkas dağlarına gidelim de Sultan' ın Ağlatan Kafe' sini o topraklardan izleyelim:

Hani kıyımlara, sürgünlere lanet olsun da, iyi ki bize gelmişler adigeler ha...