Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.05.13, 00:06   #8
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: 'Mangalda tuvaletten daha çok bakteri var'

Bakteriler ile ilişkilerinize dair rasgele, güncel gerçekler:

- Sadece sindirim sisteminizde aşağı-yukarı 10 trilyon bakteri yaşıyor. bu rakam vücudunuzu meydana getiren hücre sayısının yaklaşık 10 katı.

- Herkes steril doğuyor, fakat sadece dakikalar içerisinde bakteriler tarafınan istila ediliyor. bu bakteriler insan bedenini virüslere karşı korumakla kalmıyor, bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişmesini de sağlıyorlar (ve fazla hijyen sanıldığının aksine hem çocuklar hem de ergenler için sağlık riskleri teşkil ediyor).

- İçinde bulunduğunuz bir ortama saatte 15 milyon civarında bakteri hücresi "saçıyorsunuz". bakterileriniz derinizden dökülüyor, ağız ve burnunuz yoluyla vücudunuzu terk ediyor (uzun süre vakit geçirdiğiniz yerlerin havasını ve zeminini düşünün).

- İnsanların işgal ettiği bir odanın havasındaki bakteriyel genom miktarı, odanın boş halindeki bakteriyel genom miktarının 2,700 katına kadar çıkabiliyor. yani sadece birlikte vakit geçirdiğiniz kişilerin değil, bir ortamda sizden önce bulunanların bakterilerine de düzenli olarak maruz kalıyorsunuz.

- Bakteriler beyin ve sinir sistemi iletişiminin temelini oluşturan kimyasal bileşenleri (neurotransmitter'ları) taklit edebiliyor. yani bakterileriniz duygularınız ve modunuz üzerinde söz sahibi olabilir.

Ve bütün bunlar yüzbinlerce yıldır böyle. dolayısıyla korkacak bir şey yok.(Ekşiden)
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.