Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.05.13, 23:46   #2
C.Cienfuegos
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 95
Ettiği Teşekkür: 1191
Aldığı Teşekkür: 5226
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Sevan Nişanyan- IMC TV hapis cezasını yorumladı

İfade özgürlüğü Türkiye'nin henüz alışık olmadığı bir ifadedir. Türkiye'nin kutsallarına karşı eleştiri kaldırılamıyor malesef. Herhalde bu bir aydınlanma yaşayamamış olmamızdan ileri geliyor. Osmanlı döneminde başlayıp Cumhuriyet ile sonlanan aydın hareketleri, bana göre sonuca ulaşamadan bitmiştir. Osmanlı'nın pek çok alışkanlığını sürdüren yeni Cumhuriyet geçmişte ve günümüzce çokca eleştiriliyor, fakat eleştiren de yanıyor. Önce ikinci cumhuriyetçi olduğu söylenerek kemalistlerce eleştirilmiş, eski eşi ile yaşadığı problem bahane edilerek feminist-eşcinsel örgütlenmelerce konuşturulmamak istenmiş (teoloji sempozyumu), en sonunda muhafazakar kesim tarafından İslam Peygamberi'ne hakaret etmekle suçlanmış, 13,5 ay hapis cezası mahkemece onanmış bir adam Sevan Nişanyan.
Ateizmini militanlığa dönüştürmeden, akılcı ve eleştirel, felsefi ve bilimsel (blogunda kanıt olarak koyduğu kaynaklara bakabilirsiniz) olarak eleştirme yolunu seçmiş bir adam. İnanmıyorum çünkü şöyle düşünüyorum dediği bir yazısında hakaret suçlamasıyla karşı karşıya kalmıştır.
Fazıl Say ise vesaire vesaire hep Allahçı dediği için halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılamış sayıldı fakat arkasında mahallesi (kemalist) vardı. Sosyal medyada daha fazla yer aldı üstelik derdinin din değil dini kullanan bir kesim olduğunu savundu.Kutsallar ile derdi yoktu.
Sevan Nişanyan ona edilen hakaretlere cevap verirken Fazıl Say hesabını kapatma ve kaçma yolunu seçti. Susmayı, içine kapanmayı ve yine eskiden olduğu gibi kafasını kuma gömdü.
Türkiye'nin ilerlemesini istiyorsak 2 şeye ihtiyaç var. Birincisi aydınlar ikincisi ise dini kullanmayan, samimiyetle inanan muhafazakar bir kesim. Biz ne aydınımıza değer verebildik ne de samimi bir kısım inanan kişileri anlamaya çabaladık.

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.