Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.06.13, 01:07   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,850
Ettiği Teşekkür: 100739
Aldığı Teşekkür: 141632
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Erdoğan: Birkaç Gün İçerisinde Normale Döner


Erdoğan: Birkaç gün içerisinde normale dönerBaşbakan Erdoğan'dan, Gezi Parkı protestolarıyla ilgili yeni açıklama geldi. Erdoğan'a, Cumhurbaşkanı Gül'ün 'demokrasi sadece seçim değildir' sözleri de soruldu.

Fas'ta bulunan Başbakan Erdoğan'a, Fas Başbakanı Abdulilâh İbn Kîrân ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Gezi Parkı protestoları soruldu.

Aklıselimin ortama hakim olduğu kanaatini taşıdığını belirten Erdoğan, "Öyle zannediyorum ki birkaç gün içerisinde de tamamıyla bu normale dönecektir" dedi.

"Zaten ülkenin genelinde başta İstanbul olmak üzere de böyle adeta her yer terörize edilmiş gibi bir hava da söz konusu değil" diyen Erdoğan, "Ama birkaç gün içerisinde, ben dönene kadar herhalde tamamıyla bu iş bir çözüme kavuşmuş olacaktır" şeklinde konuştu.

Kuzey Afrika gezisinin birinci durağı olan Fas'ta, mevkidaşı ile basının karşısına çıkan Başbakan Erdoğan'a, Faslı gazetecilerin soruları Gezi Parkı protestolarıyla ilgiliydi.

"GEVŞEDİ, YUMUŞADI"

Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili bir Arap gazetecinin sorusu üzerine Erdoğan, "Bu gelişmeler aslında Gezi Parkı, ağaç olayı değil. Bunlar sandıktan netice alamayanların... Bugün çok daha bu iş gevşemiş, yumuşamış durumdadır. Aklıselimin ortama hakim olduğu kaanatindeyim. Birkaç gün içerisinde bu tamamiyle normale dönecektir. Ülke genelinde başta İstanbul olmak üzere de böyle adeta her yer terörize edilmiş gibi hava da söz konusu değil. Birkaç gün içerisinde, dönene kadar herhalde bu iş bir çözüme kavuşmuş olacaktır" cevabını verdi.

GÜL'ÜN AÇIKLAMASI SORULDU

Bir gazetecinin, Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bir açıklaması oldu, 'demokrasi sadece seçim demek değildir, mesajı aldık' şeklindeydi bu açıklama. Siz de ısrarla vurgu yaptığınız, sandıkta netice alamayanların vardığı yöntemlerdir bu yöntemler dediniz. Bu çerçevede nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Başbakan Erdoğan, şu yanıtı verdi:

"Halkın iradesinin tecellisi nerededir? O da sandıktadır ve bu şekilde bir uygulama bütün demokratik sistemlerde gelişmiştir ve gelişmeye de devam etmektedir. Ben tabii Sayın Cumhurbaşkanımızın nasıl bir açıklama yaptığını bilmiyorum. Bu ifadenin önünde, arkasında ne var onu da bilmiyorum. Bilmediğim için sadece sizin sorunuza bu şekilde cevabımı vermiş bulunuyorum, evet yine sandıktan geçer diyorum...

"İÇERİĞİNİ BİLEMEM"

Tabii Sayın Cumhurbaşkanımız 'mesaj alınmıştır' derken içeriğinde ne var bunu ben bilemem. Ama ben de Fas'a hareket ederken buna benzer bakan arkadaşlarımdan birinin bir açıklaması vardı, 'mesaj alınmıştır' diye ben de basın mensuplarına sordum 'siz hangi mesajı aldıınız bana açıklarmısınız' diye sordum, fakat basın mensubu arkadaşlar, bana herhangi bir mesajı veremediler, herhangi bir mesajı açıklayamadılar.

Doğrusu ben tabii şu anda eğer olay ağaç kesme olayı ise ki bu işin başlama süreci öyle. Bir defa burada 12 ağaçtan bahsediliyor, bunu sizin de bilmenizde fayda var. Hele hele Cezire'nin çok daha iyi bilmesinde fayda var. Çünkü yayın alanınız açısından geniş bir yayın alanına sahipsiniz, burada eğer doğru habercilik de yaparsanız çok çok isabetli olur ve 12 ağacının 10 tanesi sökülmüş, bir başka bölgeye dikilmiştir. Artık teknoloji buna müsait. Bu esnada araçların 2 tane ağacı kesmesi sıkıntısı olmuştur.

Fakat burada bir şeyi ben sizlerle özellikle ifade etmek isterim, bunu iyi bilmeniz lazım, İstanbul'da benim belediye başkanlığım var. Benim Belediye Başkanlığım döneminde İstanbul görmediği ağaçlandırma kampanyalarını benim dönemimde görmüştür. Gerek asfaltlarda otobanda orta refüjler gerek yan şevlerde, fidan değil dikkat edin 10 yaş üzeri, ithalatını da yapmak suretiyle ağaçlar diktik."

Bugün geniş gövde ağaçlarla İstanbul'un çok farklı noktada olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Başbakanlığım döneminde ise sadece 2 milyarı fidan olmak üzere şu 10 yıl içinde geri kalan 800 milyon, 3 yaş ve üzeri olmak üzere biz Türkiye genelinde ağaçlandırma yaptık. Yani 2 milyar 800 milyon. Böyle bir şey yaptık" diye konuştu.

AKLISELİM VATANDAŞIM GÖRECEK"

"Bu kadar hassasiyeti olan bir hükümetin, kalkıp da Taksim Meydanı'nda, oradaki bütün ağaçları sökmek gibi veya bütün ağaçları kesmek gibi bir derdi olabilir mi?" diyen Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Olay farklı. Olayı oradan başlatıp farklı çekme gayreti içerisinde oldular ve bunu aklıselim vatandaşım zaten görecek. Ondan sonra da bunlara gerekli notunu verecektir. Bu işin içerisinde başta anamuhalfet partisi ve aşırı uçlar, marjinal gruplar var ve onlarla müşterek bir dayanışma içerisinde böyle bir adımı atıyorlar. Fakat bunu tabii halkımın, büyük ölçüde kahir ekseriyetle kabullenmesi mümkün değil."
Kaynak
__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.