Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.06.13, 11:13   #396
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

İktidarın gazı memleketi kokuturken buraya sıçramaması kaçınılmazdı zaten.

Başından beri faullü tavrı ve üslubuna rağmen her seçimde daha fazla oy alarak bugünlere geldi. Kasımpaşalı namı ile aldığı gazı çıkarıyor şimdi sokak sokak, meydan meydan, şehir şehir. Ama nereye kaçacağını şaşırdı şimdi memleket dışında Fas, Cezayir ve Tunus'a gitti.

Canciğer dostları Kaddafi, Mübarek ve Esad'a ihraç ettiği demokrasiden kalanları da sanırım valizleriyle oralara götürmüştür. Kendinde olmayanı o kadar bol keseden dağıtıyor ki Arap dostlarına! memlekette Demokrasi kıtlığı baş gösterdi.

Ama ondan demokrasi beklemek delilik olur millet artık bunun farkında. Düşünsenize Saddam, Kaddafi ve Mübarek'in başına gelenleri. Arkadaşın anladığı demokrasi şimdi Mısır'da, Libya'da, Irak'ta ve ABD'nin izni ile belki yakında Suriye'de olacak. Demokrasiyi götürdüğü her ülkede önce "Dostum, kardeşim" dediklerinin, dizinin dibinde uslu uslu oturduklarının kellesi gitti. Aman bize sen sakın bişey verme. Biz kendimiz tesis ederiz ihtiyacımız olan demokrasiyi ve nihayet sokaklardayız da.

Gider ayak yaptığı açıklamada %50 'yi evlerinde zor tuttuğunu söyledi. Bir ülkenin başbakanın zihniyeti böyle mi olmalı? Padişah efendi toplumu tam ortadan ikiye bölüyor ve geride bıraktığı talimatla Polisine sokaktaki %50 'nin katli vaciptir demiş sanırım.

Fişi çekilmiş bir medya acınası bir durumda. Burunlarına halka takılmış ve kendilerine "gazeteci" adı veren rezil bir güruh var artık medyanın köşe başlarında. Halkaya bağlı zincirleri her çekilişinde kıçlarının üzerine oturup sadece seyrediyorlar. Zavallılar sizi...

Tarihte bir zamanlar Katoliklerin düzenlediği bir haçlı seferinde aynı kiliseye sığınmak zorunda kalan inançlılarla, inançsızları ayıramayan komutan çareyi din ulemasına danışmakta bulmuş ve gelen cevap "hepsini öldürün, Tanrı kendi kullarını ayırt eder" olmuş...

Şimdi hala %50 'den bahseden başbakan sokaklarda kendine oy veren diğer %50 'nin hatırı sayılır bir miktarının göstericilerin içinde olduğunu bilmiyor mu hakikatten? Yoksa o Katolik ulemanın izinden mi gidiyor?

Bu saatten sonra üslubu bozuk başbakanın geri adım atacağını düşünmüyorum. Sokaklara dökülmüş, onlara camlarından, balkonlarından destek verenler de dahil bu milletin büyük bir çoğunluğunun Kasımpaşalıyı affedeceğini de düşünmüyorum.

Ya bu zorba gidecek ya da bu halkın yarısı polis marifetiyle kırılacak.

Gönlümden geçenle gerçekleri biribirine karıştırıyor da olabilirim ama bence 1. şık gerçekleşecek ve bu zorba gidecek.

Son kullanma tarihi geldi ve sifonu çekme işini bu halk Amerika'ya bırakmayacak...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.