Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.06.13, 02:46   #5
Persephone
Seni Seviyorum

Persephone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 26
Ettiği Teşekkür: 2689
Aldığı Teşekkür: 3414
Rep Derecesi : Persephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmedePersephone muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Mahzun
Standart Cevap: Fizyoterapi Teknikeri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Şaka Mesajı göster
Kesinlikle FTR (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon) çok iyi bir meslek.
Bir sağlıkçı olarak bu mesleğe ihtiyacın gittikçe katlanarak artacağını düşünüyorum.
Ancak puanlarının çok yüksek olduğu bir gerçek.
Eğer direk FTR'ye girme şansın yok ise üniversitelerin (ki çok az üniversite de bu bölüm mevcut) Fizyoterapi yüksekokullarını tercih ederek tekniker olabilir , DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 'ye girerek lisans düzeyine tamamlayabilirsin.
Ancak yüksekokula girişte meslek liselilerin bu bölüme giriş önceliğine takılman olasıdır.
Tercihlerinde yer vermeni ve puanına göre daha garanti bölüm ve yerlere öncelik vermeni tavsiye ederim.
Başarılar dilerim Persephone
FTR tutmuyor fizyoterapi tutuyor. Evet sağlık meslek liseleri kapatır ama seçmeli miyim onu bilemedim. Maaşları nasıldır, iş bulabilir miyim ilerde?

Persephone isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Persephone'in Mesajına Teşekkür Etti.