Tekil Mesaj gösterimi
Eski 09.06.13, 18:05   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5425
Ettiği Teşekkür: 97394
Aldığı Teşekkür: 135800
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Erdoğan Mersin’de Yine Aynı Kafayla Konuştu

Erdoğan Mersin’de yine aynı kafayla konuştu

Başbakan Erdoğan, Mersin'de yaptığı konuşmada parti içinden yükselen muhalif seslere ayar verdi. "Her şeyi ben yaptım. Ona göre..."

Başbakan Tayyip Erdoğan, 17. Akdeniz Oyunları Tesisleri’nin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada yine esti gürledi. Ama Başbakan’ın Mersin konuşması, Gezi Parkı için direnişte olanlardan çok, AKP içindeki artan muhalif seslere bir yanıt olarak yorumlandı. Çünkü Erdoğan konuşmasının neredeyse tamamında kendi iktidarı döneminde yapılan içraatları anlattıktan sonra “Bunları kim yaptı. Tayyip Erdoğan yaptı” diyerek, parti içinde yükselen eleştirileri ve muhalif sesleri bir gözdağı vermiş oldu.

ASIL MESELEYİ ANLAMIYOR MU, ANLAYAMIYOR MU?

Gezi direnişinin 13. gününde üslubunda herhangi bir değişikliğe gitmeyen Erdoğan, daha önce kullandığı “Vandallar” kelimesi yerine “Çapulcular”a geri döndü. Gezi Parkı eylemcileri için “Onlar benim gençliğim olamaz” dedi. Türkiye’deki direnişin nedeninin sadece bir kaç ağaç kesilmesi olduğuna yönelik inancını sürdüren Erdoğan, ısrarla asıl meselenin AKP politikalarının ve padişahlığa giden sisteme bir başkaldırış olduğunu anlamak istemiyor. Bu arada seçilme yaşını da 18′e indireceklerini söyleyen Erdoğan, böylece kendi tabiriyle “Çapulcular”ın büyük bölümünün bu şansı yakalamasını sağlayacak.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

BAŞKASININ KAYIĞINA BİNME!..

“Buradan bir şey söylüyorum. Her şeyden önce meselelere olaylara lütfen akl-ı selim ile yaklaşın. Birilerinin kayığına binmeyin.. Taksim meydanında bulunanlar, yakıp, yıkanlar, soruyorum bunları hangi özgürlük adına yapıyorlar? Demokrasi adına mı? Özgürlükse, özgürlüğü istemenin yolları var. Fikrinize düşüncenize güveniyorsanız düşünce hüviyetinden korkmayın. Kendiniz için özgürlük istiyorsanız, başkalarının özgürlük alanına tecavüz etmeyin….”

SANDIKTA DERSLERİNİ VERİN

“Ama şu anda ana muhalefet sandıkta alamadığını buralarda arıyor. Ben de şimdi Mersinli kardeşlerime diyorum ki; bunlara dersi siz 7 ay sonra sandıkta vermelisiniz. Türkiye de sandıkta vermeli. Onun için oyuna gelmeyeceğiz. Ev ev, kapı kapı dolaşacağız. Başı açık ve kapalı kardeşim hep beraber dayanışma içerisinde bu işi çözeceğiz….”

“ONLAR BENİM GENÇLİĞİM DEĞİL”

” Kendi Başbakanı’na ağza alınmayacak derecede küfür eden bir gençlik benim gençliğim olamaz. Bunu duvarlara yazan hak arayışı içerisinde olan bir gençlik olamaz. Bugün çeşitli iş yerlerini, AVM’leri basanlar bu ülkenin hak arayan bir gençliği olamaz. Kıracaksın, dökeceksin, yakacaksın. Eee, hak arıyormuş. Ne hakkı ya. Akl-ı selim sahibi olan gençlerimize sesleniyorum. Bu oyunu bozun…”

PARTİ İÇİ MUHALEFETE: HER ŞEYİ BEN YAPTIM ONA GÖRE

“Siz gerçek manada çevreciyseniz, burada çevreci bir Başbakan var. Şu İstanbul’un dili olsa da ayağa kalksa. Çöl, çöl… Göreve geldim. O zaman orta refüjler falan, ağaç mağaç yok.. Orta refüjleri ağaçlandırdım. Şu anda altında piknik yapılan ağaçlar Belediye Başkanlığım zamanında dikilen ağaçlardır. Soruyorum çevreci kardeşlerime. Su çevre midir? Çevredir. İstanbul susuzdu. İstanbul’a dağları delerek getiren Belediye Başkanı kimdi? Tayyip Erdoğan… Susuz İstanbul’u CHP Belediyesi’nden aldım. Çöp dağlarından İstanbul’u temizleyen Belediye Başkanı kimdi? Tayyip Erdoğan… Haliç kokudan geçilmiyordu. O haliçten 2 buçuk milyar metreküp çamur çıkardım. Oraya Vialand’ı kurup bugünün gençlerine kavuşturdum. Şimdi Haliç’te balık avlanıyor. Bunlar hep çevre yatırımı olarak yapıldı. İstanbullu göreve gelmeden önce maskeyle dolaşıyordu. Havası kirli bir vilayetti. Kirliliği de bu kardeşiniz giderdi…”

“ÇEVRECİYSEN EMRİNDEYİM!!!”

“Tertemiz bir kent. Sen geleceksin Gezi Parkı’nda 12 ağaç sökülecek başka bir yere dikilecek. Sen bize çevrecilik dersi vereceksin. Burada ideolojik temsil görevi yapanlardan kopun. Eğer çevreciysen bu başbakan sizin emrinizdedir. Demokrasi ise bu başbakan sizin emrinizdedir. Bizim neslimiz 50 yıl boyunca siyasette hep aynı yüzleri gördü, büyük bir kısır döngüyü yaşadı. Şimdi size sesleniyorum üç dönem arka arkara milletvekilliği yapan 4. bir kere vekillik yapamaz. Genç vekillere de yer açılmalıdır diyen kim? Tayyip Erdoğan… Bizden öncekiler koltuklara yapışıp orada kalıyordu. Şimdi üç dönem siyaset yapan koltuğunu gençlere devredecek.”

ÇAPULCULARA MECLİS YOLU AÇILIYOR!

“Seçilme yaşını 18′e düşürüyoruz diye bizimle alay ettiler. Seçilme yaşını 18′e indirmek için çalışıyoruz. Yarışta çalışan, başaran bu yarışın içerisine girer. Kılıçdaroğlu ne anlar gençlikten yahu. Gençlere özgürlük, demokrasi ortamı hazırlayan bir ülkenin çabası içerisinde bir hükümet olarak gençliğe kulak tıkamadık….”

Kaynak

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.