Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.06.13, 19:36   #14
33 Kurşun
Tam Üye

33 Kurşun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Konular: 8
Mesajlar: 256
Ettiği Teşekkür: 458
Aldığı Teşekkür: 994
Rep Derecesi : 33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
bak az evvel okuduğum bir haber tamamını yazmadım size okuması zor gelmesin diye ...

DAVANIN MEŞRULUĞU TARTIŞILIYOR

Süreç uzadıkça, "asrın davası" olarak nitelendirilen bu davanın meşruluğunun da her geçen gün daha fazla sorgulanmaya başlandığının bilincindeler.

Manipülatif deliller, yargılananların kimlikleri, gizli tanık beyanları, hukuka aykırı karar ve uygulamalar davanın sıklıkla tartışılmasına neden oldu.

Davanın eleştirel yönüyle bu kadar fazla kamuoyunun gündemine gelmesi, hakimlerin yargılamayı biran önce bitirme gayretini de beraberinde getirdi.

Tanıklara soru sorma imkanın asgariye indirilmesi, avukatların konuşma sürelerinin 15 dakika ile sınırlandırılması ve son olarak haklarında ömür boyu hapis cezası istenen sanıklara 2 saat savunma süresi tanınması, davanın biran önce sonuçlandırılması için belirlenen yöntemlerden birkaç tanesiydi.

Taksim Direnişi haklı olarak ülke gündemini öylesine meşgul eder bir hale geldi ki İstanbul'un 80 Km dışında devam eden yargı sürecinde yaşananlar basının gözünden kaçtı.

Önceki Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un savunması dahi gazetelerde bir kaç satır yer bulabildi.

İşte bu kaybolmuşluk atmosferinde davanın çok yakın bir zamanda sona ereceğini söylemek yanlış olmaz.

Emin olun, gündemi takip ediyorum...Bilmediğim duymadığım şeyler değiller...
__________________
Yalnız seninim. Ve yalnız beni düşündüğün müddetçe aşkımızın ömrü ebedidir.
Büyüyü ancak ihanetin bozar. Manevi ihanetin.

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

33 Kurşun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
33 Kurşun'in Mesajına Teşekkür Etti