Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.06.13, 19:54   #46
CadII
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 229
Ettiği Teşekkür: 18504
Aldığı Teşekkür: 27288
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi 33 Kurşun Mesajı göster
Yine suçlamalar, yine ithamlar, niye tersinden düşünemiyorsunuz bunu, aynı cümleleri başkalarının başkaları için yazabileceğini, söyleyebileceğini, itham edebileceğini düşünmüyorsun.

Kırmızıyla çizmişsin ama sanırım önyargıların anlamana engel olmuş...Oysa cümle gayet sarih...

Okuyup okumadığımı öğrenmek istiyorsanız 30 yıldır okuyorum, tabi yazdıklarım ortam geneline ters şeyler olunca, hafife alacaksınız biliyorum, boş okumuşsun da diyebilirsiniz, bunlara alışkınım...

Tek kaynaktan beslenmediğim gerçek ama... odatv ile sözcüden beslenmiyorum sadece, yada ne bileyim illegal örgüt yayın organlarından... elimden geldiğince her yayını okumaya çalışırım, okurumda, her cephenin ne söylediği, ne yapmaya çalıştığı hakkında fikir ve bilgi sahibi olmaya çalışırım...

Ben şunu söyleyim, kime karşı yapılırsa yapılsın, kime karşı yapılmaya çalışılırsa çalışılsın darbeleri de darbecileri de asla sevmedim sevmemde...

Bu ülkede bir şeylerin üzerine senaryo, figüran ve mizansenlerle gidenler, yani bu işlere yatkın olanlar sanırım kendileri bu durumlara aşina olduklarından her şeyi de öyle görme alışkanlığı edinmişler.

Kimseyi suçlamıyor, kimseyi de itham etmiyorum...Suçlamalardaki toptancılığa karşı ayak diriyorum hepsi bu

Muhabbetle..
Sayın 33Kurşun,

Darbe cart curt diyorsunuz ya. Uzun yıllardır bu ülkede asla ve kat a darbe tehlikesi yok. Bunun tutuklanmalarla da ilgisi yok. Çok uzun yıllar önce uyandı asker. Çünkü silahlı kuvvetler, % 80, belki de daha da yüksek oranda, yüksek lisans, doktora yapmış insanlardan oluşuyor. Algıları eskisi gibi değil. Demokrasiye, insan haklarına bağlı, başka üniformalıların kıskanabileceği düzeyde donanımlı, sosyal hayatlarında, sanattan, bilimden, siyasetten, Dünya sorunlarından kendilerini soyutlamamış,espri yeteneği yüksek, zeki, çevik ve ahlaklı insanlar. Anlayacağınız, ülkemde şu andaki erkle taban tabana zıtlar.

Onları saf dışı etmenin yollarından biriydi darbe laga lugası. E bir bahane bulmak gerekiyordu. Sahte digital veriler, oluşturulan listeler... Zannımca, en kaliteleri yazdılar o listelere ve hukuksuzca tutukladılar. Hukuksuzca diyorum, çünkü; her insan aksi ispatlanana kadar masumdur ve tutuklanamaz. Buna rağman, insanlar, evleri didik didik aranarak, haklarında bir iddianame bile yokken özel yetkili savcılar tarafından tutuklandılar. Aylarca, yıllarca belirsizce tutuklu kaldılar ve kalıyorlar. Halbuki, özel yetkili mahkemeler, hukuksuzca iş yaptıkları gerekçesiyle yasal olarak kaldırıldı. Artık yoklar. Ama şu anda işi olanlar işlerini bitirince kapatılacaklar. Bozuk et satan kasabın kapatılmasının, elindeki etler bittikten sonraya ertelenmesi gibi.

Ancak algısı yüksek insanlar bunu farkedebilir. Şu anda evinizde mutlu ve huzurlu yaşıyorsunuz ya. Bir gün sizin de kapınız çalınabilir. O zaman size "oh olsun" diyeceğim

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.