Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.06.13, 10:17   #48
33 Kurşun
Tam Üye

33 Kurşun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 458
Aldığı Teşekkür: 994
Rep Derecesi : 33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
Sayın 33Kurşun,

Darbe cart curt diyorsunuz ya. Uzun yıllardır bu ülkede asla ve kat a darbe tehlikesi yok. Bunun tutuklanmalarla da ilgisi yok. Çok uzun yıllar önce uyandı asker. Çünkü silahlı kuvvetler, % 80, belki de daha da yüksek oranda, yüksek lisans, doktora yapmış insanlardan oluşuyor. Algıları eskisi gibi değil. Demokrasiye, insan haklarına bağlı, başka üniformalıların kıskanabileceği düzeyde donanımlı, sosyal hayatlarında, sanattan, bilimden, siyasetten, Dünya sorunlarından kendilerini soyutlamamış,espri yeteneği yüksek, zeki, çevik ve ahlaklı insanlar. Anlayacağınız, ülkemde şu andaki erkle taban tabana zıtlar.

Onları saf dışı etmenin yollarından biriydi darbe laga lugası. E bir bahane bulmak gerekiyordu. Sahte digital veriler, oluşturulan listeler... Zannımca, en kaliteleri yazdılar o listelere ve hukuksuzca tutukladılar. Hukuksuzca diyorum, çünkü; her insan aksi ispatlanana kadar masumdur ve tutuklanamaz. Buna rağman, insanlar, evleri didik didik aranarak, haklarında bir iddianame bile yokken özel yetkili savcılar tarafından tutuklandılar. Aylarca, yıllarca belirsizce tutuklu kaldılar ve kalıyorlar. Halbuki, özel yetkili mahkemeler, hukuksuzca iş yaptıkları gerekçesiyle yasal olarak kaldırıldı. Artık yoklar. Ama şu anda işi olanlar işlerini bitirince kapatılacaklar. Bozuk et satan kasabın kapatılmasının, elindeki etler bittikten sonraya ertelenmesi gibi.

Ancak algısı yüksek insanlar bunu farkedebilir. Şu anda evinizde mutlu ve huzurlu yaşıyorsunuz ya. Bir gün sizin de kapınız çalınabilir. O zaman size "oh olsun" diyeceğim

İşte sizin sorunsalınız bu.. ve sizin gibi düşünenlerin...bu anlayış dağdaki çobanın oyuyla kendisinin oyunu bir görmeyenlerinki kadar kibir sahibi...

Evet katılıyorum bu bir algı meselesi...Bu ülkede elitist sınıf kendisini dev aynasında gördü hep...Kendisi gibi olmayanlara ellerinden gelse hayat hakkı bile tanımayacak kadar bencil ve kibirliydiler...

Türk Milleti ordusunu sever...Bezirganların, egemenlerin, oligarşik bürokrasinin hakim olduğu bir ülkede yaşamak şahsen ban zül gelir...

Siz; o kadar seçkinci bir sınıf yaratmışsınız ki gözünüzde, onların dışındakileri aşağı görmekte bir beis görmemektesiniz...

Benim anlayışımda; Allah'ın insan olarak yaratıp can ve hayat hakkı verdiği her birey saygıyı hak eder... Benim gözümde insanlık sevgi ve onuru onun aldığı eğitimle eş değer değildir...Hayat insanlara bir takım roller yükler ve insanlar gelip hayat sahnesinde o rollerini oynayıp giderler...

İnsanları statülerine göre kategorize etmek, onlara paraları, malları, makamları, eğitimleri vb. şeylerle değer biçmek benim insanlık anlaşımda yer bulmaz...

Hani birde beddua etmişsiniz ya...Devletimiz çağırırsa gideriz

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

33 Kurşun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
33 Kurşun'in Mesajına Teşekkür Etti