Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.06.13, 15:23   #61
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75967
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi 33 Kurşun Mesajı göster
İşte sizin sorunsalınız bu.. ve sizin gibi düşünenlerin...bu anlayış dağdaki çobanın oyuyla kendisinin oyunu bir görmeyenlerinki kadar kibir sahibi...

Evet katılıyorum bu bir algı meselesi...Bu ülkede elitist sınıf kendisini dev aynasında gördü hep...Kendisi gibi olmayanlara ellerinden gelse hayat hakkı bile tanımayacak kadar bencil ve kibirliydiler...

Türk Milleti ordusunu sever...Bezirganların, egemenlerin, oligarşik bürokrasinin hakim olduğu bir ülkede yaşamak şahsen ban zül gelir...

Siz; o kadar seçkinci bir sınıf yaratmışsınız ki gözünüzde, onların dışındakileri aşağı görmekte bir beis görmemektesiniz...

Benim anlayışımda; Allah'ın insan olarak yaratıp can ve hayat hakkı verdiği her birey saygıyı hak eder... Benim gözümde insanlık sevgi ve onuru onun aldığı eğitimle eş değer değildir...Hayat insanlara bir takım roller yükler ve insanlar gelip hayat sahnesinde o rollerini oynayıp giderler...

İnsanları statülerine göre kategorize etmek, onlara paraları, malları, makamları, eğitimleri vb. şeylerle değer biçmek benim insanlık anlaşımda yer bulmaz...

Hani birde beddua etmişsiniz ya...Devletimiz çağırırsa gideriz
Alıntı yaptığım bu yazıyı birine veya birilerine cevap olarak değil de bağımsız bir yazı olarak kabul edecek olursak altına imza atarım. Tabi iki şerhim var.

1- Benim oyum kendi oyunu 2 paket makarna veya kömüre satanla eş tutulamaz. Bu onursuzluğu bende kendime zül sayarım.

2- Yazının sonunda "devletimiz çağırırsa gideriz" demişsin ya!.. Devletin çağırdığı polisler, devletin başındakinin çağırdığı sürüler meydanlarda. Devleti esir almış bir diktatörün çağrısıyla iş yapmam...

Yazının geri kalanına gelince. Bunları yazan bir insanın bu yazıyı şuan da bizi yöneten hükümete hitaben yazdığını düşünürsek yanlış olan ne var içinde?

Üstteki paragraftaki sorumun muhatabı sensin tabiki 33 kurşun.

Banemin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.