Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.06.13, 15:52   #64
33 Kurşun
Tam Üye

33 Kurşun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 458
Aldığı Teşekkür: 994
Rep Derecesi : 33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Alıntı yaptığım bu yazıyı birine veya birilerine cevap olarak değil de bağımsız bir yazı olarak kabul edecek olursak altına imza atarım. Tabi iki şerhim var.

1- Benim oyum kendi oyunu 2 paket makarna veya kömüre satanla eş tutulamaz. Bu onursuzluğu bende kendime zül sayarım.

2- Yazının sonunda "devletimiz çağırırsa gideriz" demişsin ya!.. Devletin çağırdığı polisler, devletin başındakinin çağırdığı sürüler meydanlarda. Devleti esir almış bir diktatörün çağrısıyla iş yapmam...

Yazının geri kalanına gelince. Bunları yazan bir insanın bu yazıyı şuan da bizi yöneten hükümete hitaben yazdığını düşünürsek yanlış olan ne var içinde?

Üstteki paragraftaki sorumun muhatabı sensin tabiki 33 kurşun.

Oyunu satan adam zaten şahsiyetsiz adamdır...Bunu savunabilecek biri var mı bilmiyorum....

devletimiz çağırırsa gideriz cümlesi bir esinlenmeydi ve oradaki bulunuş amacı tamamıyla espiri mahiyetindedir...malum eski bir siyasetçi ceza evinden çıktığında bu minvalde bir söz etmişti, aklıma geldi ve yazdım...Zaten Real yakalamış, ben isim yazmak istememiştim..

şu sürü muhabbeti can sıkıcı bir hal alıyor, hâlâ ısrar ediyorum ki, bu kelime hakaret anlamında kullanılıyor, bunu tersine çevirsen benim gibi düşünmeyenler içinde ben bu ifadeyi kullanabilirim... yani benim gibi düşünmeyenlerde sürü diyebilirim...ne kadar saçma bir yaftalama...

neden insanlar kendi inanç sistemlerini başkalarına dayatıyorlar bunu anlamış anlayabilmiş değilim...

Yöneticisiniz; genel ortama uygun düşmeyen yorumlara, "cart curt, tavşan vb. benzer ifadeleri neden hoş görüyorsunuz, neden benim yorumlarıma , söylemlerime karşı çıkıldığı kadar, aşağılayıcı ifadelere ses çıkartılmıyor... yapmayın bunu...

hiç kimse bir başkasının düşüncelerine biat etmek zorunda değil...hani nerede kaldı hür düşünce...

ortaçağ kilise mantığı ile aforoz edilmeye çalışılırsa düşünceler, hür ortamlardan ve özgürlüklerden bahsetmenin samimiyetine inanmakta güçlük çekeceğim...

Hakaret etme yeteneğine herkes sahiptir ama bu bir kişilik meselesidir... herkes kendine yakışan, yakıştırdığı ifadeleri kullanırlar...

Etki tepkiyi beraberinde getirir, her şey zıddıyla kaimmiş evrende...

Ya arkadaş bana ne hükümetten...çokta umurumdaydı...herkes ektiğini biçermiş...Ama herkes...

Ne bu ya, düşman mı gördünüz cümleten huruç edersiniz üzerime

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

33 Kurşun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz 33 Kurşun'in Mesajına Teşekkür Etti.