Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.06.13, 18:43   #68
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kim Bu Beli Silahlı?

Türkçem böyle olunca arada bocalayabiliyorum maalesef..

Öncelikle ordu muhalifiyim, ordu düşmanı değilim @Real.. bunuda belirteyim.

Benim muhalif olmamın tek sebebi ordunun içinde halen var olan tutarsızlıklardır. Geçmişte yaşanan vahşetlerdir(Bkz.Jitem,Kontrgerilla, Özel Harekat Dairesi,Darbeler, Ordunun halk yaşam biçimine karışması, say say bitmez vs vs)

Ben sadece @CadII arkadaşıma, üst ordu kademesinin sandığı kadar iyi profilde ya da hatasız olamayacağını ve bu kademeyi övmemesi gerektiğine dikkat çekiyorum. Birşeyi övmek için çok yakınında yaşamak gerekir bunuda belirtmek lazım.

Eğer ordunun övülecek bir tarafı varsa onuda söyleyeyim sadece deprem yada herhangi bir kaza vs durumlarında vatandaşlarına yaptıkları yardımlardır.

Eğitim kelimesinde bocalamışım elbette yüksek kademe belli eğitim seviyelerine sahip olmalıdır. Ama bu yeterli değildir. İnsancıl değerlerede sahip olmalıdır. Bunlara saygı göstermelidir. Herşeyin önüne vatan millet sakarya nidaları koymamalıdır. İşte burda ahlak öne giriyor.

Çoğu üst rütbeli subay, ellerinde bulundurdukları gücün sarhoşluğuna kapılarak kendisi için kullanıyor, ve bunu vatan millet sakarya nidalarına sığdırıyor. Tıpkı İlker Başbuğ gibi... Kendi yaptıkları içersinde meşgul olurken, silah arkadaşları içeri atılırken, bir gün bile çıkıp bu iktidara bir kelime edebildi mi? hayır.. Ne zaman canı yandı içeri atıldı o zaman badem gözlü oldu..

Neyse ne diyordum evet.. İnsancıl değerlere saygı duymalıdır bu ordu. Kendisine katılmak istemeyene hain gözle bakmamalıdır. Vicdani retçilere özellikle şiddet uygulamamalıdır. İçersinde kutuplaşma yaratmamalıdır.

Bu size gülünç gelebilir biliyorum ama artık vatandan önce "birey" var "birey" olmazsa vatan zaten hiç olmaz. Çünkü taktik değişti. Devir değişti.

Artık vatan kurtarmada silah etkili olmuyor. Düşünce etkili oluyor. Beyin etkili oluyor. Ruhani ve zihinsel bir savaş yaşıyoruz şu an.. bunun farkında değil insanlar maalesef..(gönderme yapmıyorum)

Umarım bu sefer doğru yazmışımdır.

Konu dışı mesaj oldu her zamanki gibi mazur görün arkadaşlarım.. özür dilerim.

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.