Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.06.13, 16:18   #6
No Pasaran
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 197
Ettiği Teşekkür: 1866
Aldığı Teşekkür: 4393
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Başbakan 'cinsi münasebet mevzularına' dönüş yaptı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi eko67 Mesajı göster
Öncelikle paylaşım için emeğine sağlık Pasaran kardeşim.
Bilmiyorum buraya üye olduğum ilk zamanlar da hakkımda bilgi yazdımmı, yazdımsada yine yazayım, benim açık sözlü ve dobra dobra konuştuğumu ve kamyoncu olduğumu eski (üyeler) dostlarım bilirler.
Eğri oturalım doğru konuşalım, ben siyaseti sevmem, sevmediğim için siyasete de aklım ermez ve herhangi bir parti ye bağlı yani taraftarı + herhangi bir tarikata da bağlı değilim,
bazen tv de haberleri izlerken gördüğüm görüntülerden dolayı adeta sinir krizi geçiriyorum, hele hele bir siyasetci varki hiç sormayın bütün cinleri tepeme topluyor.
Arkadaşlar, dostlar, dedimya ben kamyoncuyum, yıllar önce karayolunda giderken önümdeki kamyon veya tır ı sollamak için kilometrelerce yol alırdım, peki şimdi bütün yollar duble karşıdan gelen yok çak sol sinyali vınnn, tam sen sollama yaparken bazı kalasların sinyal vermeden önüne fırlamasıda cabası tabi.
Ve, ben 1988 de hiç borçsuz kamyon aldım, bağkur primleri, katmadeğer vergisi, gelir vergisi, gider vergisi, sanki depremi ben yapmışım gibi birde deprem vergisi, onun vergisi, bunun vergisi derken günden güne eridim bittiiim en nihayet kamyonumun ömrü bitti oda hurdaya gitti derken devletin hurdalığına değil tabi, peki kamyon gitti borçlar bittimi? ne bitmesi yaff daha bağkur borcumu bitiripte emekli dahi olamadım
ben emekli olamadım ama bu borçlarımı ödeyebilmem için devlet ne yasalar çıkarttı, bu yasaların çıkmasıyla benim gibi gırtlağına kadar borçlu olan esnaf bu yasalardan faydalandı birçok arkadaşım, meslektaşım emekli oldu, peki kimin sayesinde?

Yaşım 55 Allaha şükür sağlığım sıhatim yerinde ve bugüne kadar hastaneye düşüp yatmadım, yıllar önce sabahın ayazında hastahane kapılarında kuyrukta bekleyen leriniz veya yakınlarınız oldumu? (inşallah olmamıştır)
peki arkadaşlar, şimdi oturduğunuz yerden, hastaneden randevu alıp rahat rahat muayene olabiliyormusunuz, tabiki evet, 65 yaş üstü hastalarınızı sıra beklemeden muayene yaptırabiliyormusunuz? tabiki evet demi? ya, 18 yaş altı çocuklarınızı?
benim allah uzun ömür versin, başımdan eksik etmesin 90 yaşında annem var, hastaneye götürdüğüm zaman sıra beklemediğim gibi doktordan hürmet görüyor, peki arkadaşlar bunlar kimin sayesinde oldu???

Bakın dostlar, arkadaşlar tekrar ve yeminle söylüyorum, parti tutmam, siyaseti sevmem, kısacası; yiğidi öldürürüm ama hakkını yemem...

Sevgi ve saygılarımla!...

Selamlar,

Ben de şantiyeciyim. Mühendisim. Çalıştığım şantiyede blok mermer çekiyorlar. Piyasanızı sizin kadar olmasa da az buçuk biliyorum. Ağabey kendin diyorsun zaten, "ben kamyonculuğu bıraktım, arabam elimden gitti ben öyle rahatladım" diye. Zaten devletin yaptığı şey de bu. Devlet kamyonculara resmen diyor ki "kardeşim bu iş senin harcına göre değil. sen bu işi bırak, git bir şirkete orada maaşlı çalış." bu doğru değil mi? Bugün bir kamyoncu gidip bir kamyon alıp da piyasaya giremez. Çünkü piyasa lojistik firmalarının ve kooperatiflerin elinde. Yük götüreceksin, yolun istediğin kadar güzel olsun. Sen o yolu kullanamadıktan sonra, yani götürdüğün yük senin paranı-harçlığını çıkarmadıktan sonra git o yolu yak. Neye fayda? (Piyasa açısından söylüyorum). Şansına bir iki yük bulabilirsin o da en kötüsü olur. Diğer bir deyişle kooperatiflerin götürmediği kırıntılar onlar. Zaten serbest olarak çalışan, kamyon sahibi bir kamyon şoförünün en rahat edeceği şekil kamyonunu satması ve işini bırakması olur.

Hükumet bana çok fayda sağladı diyorsun ağabey, o zaman kamyonuna devam etseydin? Senin 10 yıl önce verdiğin mazot parasıyla bugünkü bir mi? Desen kaçak mazot alacağım oradan kurtarırım, o da olmuyor. 300-500 lira arabanın yağından kaçarım diyorsun o da olmuyor. Pompan gidecek, pompa değiştireceksin, ateşleme sistemin düzgün çalışmayacak yada başka yerde sorun çıkacak. Faturasız iş yapsan tehlike altındasın. Faturayla yapsan %18 ini devlete veriyorsun, zaten ne kazanıyorsun ki? Gidiyorsun bir çift lastik alıyorsun veriyorsun 2050 lira. Yarın gidiyorsun olmuş 2150 lira. Bir de senin tonajın var. 16 ton - 20 ton kurtarmıyor ki. Bunlar doğru değil mi?

Kaldı ki emekliliğim yatıyor diyorsun. Bugün emekli bir adamın kira ödeyerek insan gibi yaşaması mümkün değil. Ek gelirinin olması yada kira ödemiyor olman belki bir parça kurtarabilir ama genele vurduğunda bu zor. Saygılarımla.