Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.06.13, 22:24   #1
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 2,121
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart İşte O Polislerin Okuduğu Kitaplar

Taksim Meydanı'nda "Duran Adam" eylemi ediyor. Eylem devam ederken "Duran Adam"ların hemen karşısındaki ağacın altında kitap okuyan polisler ilginç görüntüler oluşturdu.

Peki, polisler hangi kitabı okudu?
Odatv araştırdı ve buldu.
İşte o kitaplar…

1- Beynine Format At

Yaşam koçu M. Barış Muslu’nun kitabı “Beynine Format At”ta suçluluktan öfke temizliğine, stresten korkulara, sigara bağımlığından kilo sorunlarına, panik ataktan fobilere, kronik hastalıklardan ağrılara, depresyondan aşk acısına hayatımızı zorlaştıran pek çok konuda çözüm yöntemi sunuluyor.

Bir kişisel gelişim kitabı olan “Beynine Format At”ta anlatılan NeuroFormat® tekniğiyle, bir anlamda beynimizin ilkel programlarını devre dışı bırakarak çok daha mutlu, sağlıklı, başarılı, korkusuz bir hayat için beynimize format atılıyor.


2- Kumarbaz

Dostoyevski'nin gençlik yıllarını, dramatik aşk ve kumar tutkusunu en yalın hali ile kaleme aldığı yapıtlarından biridir. İlk büyük romanı olan ve büyük bir kitleye ulaşan Suç ve Ceza'dan sonra yayınevi ile yaptığı anlaşmaya bağlı kalmak mecburiyeti üzerine (Kumarbaz romanının 25 gün içerisinde yazılmaması halinde Dostoyevski ileride yazacağı romanlardan herhangi bir hak talep edemeyecekti) romanın yetişememe telaşı ve en önemlisi iyi bir roman yazmak düşüncesiyle tuttuğu stenograf Anna Grigoryevna'nın yardımı ile yazmış ve kendinden genç olan bu kadınla daha sonra evlenmiştir. Roman 25 günde tamamlanmıştır.

3- Memleket Hikayeleri


Refik Halid Karay imzalı kitapta; insanların Anadolu’daki yaşamları dile getirilmiştir. Anadolu’nun nasıl değiştiği, çağın manzarası, psikolojisi, mantığı,iç ve dış varlığı aktarılmıştır. 18 hikayeden oluşmaktadır.


4- Safahat

Mehmet Âkif Ersoy'un 1911-1933 yılları arasında yayımladığı yedi şiir kitabındaki şiirleri bir araya getiren eserdir. Eser, Türkiye’de en fazla okunan şiir ve fikir kitaplarındandır. İçerdiği şiirlerin konusu dönemin sosyal sorunları, tarihi ve dini konularıdır.


5- Beden Diliniz

Eski FBI ajanı Navarro'nun kitabı…
Kitap tanıtımında şu satırlar yer alıyor:
Sözel olmayan zekâ -iş dünyasında başkalarını etkilemek ve değerlendirmek için-sö¬zel olmayan işaretleri yorumlama ve kullanma yeteneği- bir sırdır. Çok satan yazar ve davranış uzmanı Joe Navarro bu kitabında toplantılarda, iş görüşmelerinde, pazarlıklar¬da, sunumlarda, iş yemeklerinde ve daha pek çok ortamda -ki bunlar arasında sıklıkla kararlarımızı ve itibarımızı da etkileyen günlük iletişimimiz de bulunmaktadır- gerçekte neler söylendiğinin şifrelerini nasıl çözeceğimizi gösteriyor. Kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilir, pazarlıkları sonuçlandırabilir, müşterilerinizi elinizde tutabilir, yenilerini garanti¬leyebilir ve şirketinizi güvenle yönetebilirsiniz; yeter ki şunları keşfedin:
Beden dilini okumayı ve kaygı, çatışma ya da şüphenin sözel olmayan ipuçlarını telefon da bile olsa okuyun.
Hayati önem taşıyan ilk izlenim konusunda uzmanlaşmayı ve ortamları, oturma düzenini, jestleri etkilemek ve cezbetmek için kullanın.
Yanlış mesaj gönderen alışkanlıkları tanımayı ve duruşun, iş uygulamalarının, işyeri alanlarının, hatta elektronik alışkanlıkların insanlar hakkında neler söylediğini öğrenin.
Kişisel alanda en iyi el sıkışma tekniklerine, cinslerarası hassasiyet ve kültürel farkındalıkla sahip olun.


Kaynak
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.