Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.06.13, 22:56   #7
eko67
Üye

eko67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Yaş: 61
Konular: 16
Mesajlar: 121
Ettiği Teşekkür: 252
Aldığı Teşekkür: 436
Rep Derecesi : eko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerdeeko67 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
eko67 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Başbakan 'cinsi münasebet mevzularına' dönüş yaptı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ZeZe Mesajı göster
Bende çok siyasetten anlamam standart bir seçmen bilgisi ile takip ediyorum her zaman. Kendimce sorguladığım ve okuduğum ile bilgiliyim.
Şimdi size bir kaç sorum var?
Bir devletin görevi ve var olma sebebi nedir?
Devlet ve kamu görevlileri sosyal yaşamı (sağlık, eğitim vs.) geliştirmekle mükellef midir?
Zaten mecliste bulunan sayın vekillerin, kurulan bakanlıkların, başlarına atanan bakanların, valilerin, belediye başkanlarının görevleridir bu hizmetler. Ellerinde ki bütçeye göre bulundukları birime uygun hizmetler sunmaktır. Bütçe nasıl geliyor bizlerin ödediği sizin gırtlağa kadar borca girdiğiniz vergilerle. Yani bize lütufta bulunmuyorlar, kendi ceplerinden harcamadılar. Öncelikle bunu idrak etmemiz gerekir. Yıllardır bu konuyu her söyleyene anlatırım, biz de bir hörmet sanki bize lütfettiler. Allah razı olsunlar falan, yapmayalım onları bu hale bu tavırlar getiriyor. Ben nasıl işimi yapmakla mesul isem onlar da öyle.

İkincisi; Sevgili idareciler bu hizmetleri ne ile yaptılar? Daha önce iktidara gelen liderler bunları neden beceremedi?
Bütçe sıkıntısı, gerekli yasal düzenlemeler için oy birliği sağlanamaması vs.
Bütçeyi nasıl sağladılar, üretim yok, tamamen dışa bağımlı bir ülke olduk. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Tamam sosyal hizmetlerde güzel işler yaptılar diyoruz nasıl yaptılar? Karşılığında kime, ne kadar borçlandık. Özelleştirmeler, satılan kamusal alanlar? Bunları düşünüyor muyuz? Vatan peşkeş çekiliyor değer mi? Yani ben soğukta sıra bekleseydim yine de vatanım bu hallere düşmeseydi demez miyiz?

Bu yapılanlar nedir biliyor musunuz? Bizim atalarımızın bir lafı vardır ben çok severim onu söyleyeyim. "Kaşıkla aş verip, sapı ile göz çıkarmak"...

Yiğidi öldürmem hakkını da yedirmem ama yiğitse.
Saygılarımla..
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi No Pasaran Mesajı göster
Selamlar,

Ben de şantiyeciyim. Mühendisim. Çalıştığım şantiyede blok mermer çekiyorlar. Piyasanızı sizin kadar olmasa da az buçuk biliyorum. Ağabey kendin diyorsun zaten, "ben kamyonculuğu bıraktım, arabam elimden gitti ben öyle rahatladım" diye. Zaten devletin yaptığı şey de bu. Devlet kamyonculara resmen diyor ki "kardeşim bu iş senin harcına göre değil. sen bu işi bırak, git bir şirkete orada maaşlı çalış." bu doğru değil mi? Bugün bir kamyoncu gidip bir kamyon alıp da piyasaya giremez. Çünkü piyasa lojistik firmalarının ve kooperatiflerin elinde. Yük götüreceksin, yolun istediğin kadar güzel olsun. Sen o yolu kullanamadıktan sonra, yani götürdüğün yük senin paranı-harçlığını çıkarmadıktan sonra git o yolu yak. Neye fayda? (Piyasa açısından söylüyorum). Şansına bir iki yük bulabilirsin o da en kötüsü olur. Diğer bir deyişle kooperatiflerin götürmediği kırıntılar onlar. Zaten serbest olarak çalışan, kamyon sahibi bir kamyon şoförünün en rahat edeceği şekil kamyonunu satması ve işini bırakması olur.

Hükumet bana çok fayda sağladı diyorsun ağabey, o zaman kamyonuna devam etseydin? Senin 10 yıl önce verdiğin mazot parasıyla bugünkü bir mi? Desen kaçak mazot alacağım oradan kurtarırım, o da olmuyor. 300-500 lira arabanın yağından kaçarım diyorsun o da olmuyor. Pompan gidecek, pompa değiştireceksin, ateşleme sistemin düzgün çalışmayacak yada başka yerde sorun çıkacak. Faturasız iş yapsan tehlike altındasın. Faturayla yapsan %18 ini devlete veriyorsun, zaten ne kazanıyorsun ki? Gidiyorsun bir çift lastik alıyorsun veriyorsun 2050 lira. Yarın gidiyorsun olmuş 2150 lira. Bir de senin tonajın var. 16 ton - 20 ton kurtarmıyor ki. Bunlar doğru değil mi?

Kaldı ki emekliliğim yatıyor diyorsun. Bugün emekli bir adamın kira ödeyerek insan gibi yaşaması mümkün değil. Ek gelirinin olması yada kira ödemiyor olman belki bir parça kurtarabilir ama genele vurduğunda bu zor. Saygılarımla.
selamunaleyküm,
Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar elinize sağlık.
Arkadaşlar biliyorum bugibi konularda herkesin bakış açısı farklıdır ve bende saygı duyarım ama dedimya ben siyasetten anlamam, sevmem ve herhangi bir siyasetciyi de seviyorum demedim onedenle fazla derinlerede inmeden derimki herkes kendine göre haklıdır, burası türkiye, burası vur abalıya yurdu.
Pasaran kardeşim sizede sonuna kadar katılıyorum, bana çok fayda sağladı derken bu sağlama yinede parası olanlara, zenginlere yaradı kardeşim, benim gibi züğürt ağalar yine meydanda kaldı.

Sevgilerimle...
eko67 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz eko67'in Mesajına Teşekkür Etti.