Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.06.13, 03:18   #49
33 Kurşun
Tam Üye

33 Kurşun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 8
Ettiği Teşekkür: 458
Aldığı Teşekkür: 994
Rep Derecesi : 33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde33 Kurşun Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İşte O Polislerin Okuduğu Kitaplar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Damon Mesajı göster
33 Kurşun arkadaş !

Bence, bu polis zorbalarının hiçbiri cezasını çekmeyecek ! Bu akıllara girsin ...

Zorbalık demek bile hafif kalır, insalık değil !

Bana göre polisler 2 ye ayrılır :

1. Şerefli polisler - iyi polisler - vicdanlı polisler - namuslu ve dürüst polisler

2. Şerefsiz polisler- kötü polisler - vicdansız polisler - namussuz ve riyakar polisler

Buraya kadar tamam mıyız ? !

Bu sınıflandırma, her meslekte vardır ! Polis kelimesi yerine öğretmen, memur, doktor, asker, mühendis .... istediğimizi yazabiliriz.

31 mayıstan, bugüne kadar izlediğimiz polisler hangi sınıfa giriyor ? 31 mayıs öncesinde polise karşı bu kadar öfke yoktu, küfür yoktu, aralarında birkaç tane ******** olduğunu, hepsinin öyle olmadığını bu halk biliyordu. Polise karşı belli bir saygı ve güven vardı. Ama artık yok !!!!

Yok diye de kimse eleştiremez. Yaşanan malum. Ha dersiniz ki; emir kulu onlar. Her çalışanın bir üstü vardır, emir alır. Ama yapması beklenenin muhasebesini yapabilecek bir karakter ve vicdana sahip olmalıdır.

Emir almıştır, dağıt diye, su sık, gaz at, biber gazı sık ... Bunlar emirdir !

Suyu suratının ortasına ( yakın veya uzak mesafe fark etmez ) sıkmak, kişisel tercihtir, gaz bombasını surata / kafaya / bedene nişan alıp atmak, kişisel tercihtir, biber gazını burnunun dibinden sıkmak, kişisel tercihtir !!!

Şimdi ! Bunları yapan polisleri bizler nasıl bu halktan çıkma insanlar gözüyle bakabilelim ? Veya insan evladı bunlar da, nasıl diyebilelim ?

Bu sorulara cevap verebilecek misin ? Verebilirsen, buyur, eğer cevabın yoksa yorumlarda bulunma ...
Ben ne anlatıyorum peki...Toptancı anlayışa karşı olduğumu belirtiyorum, elbette iyilerde var yanlış yapanlarda....Bunu inkar eden oldu mu? Hayır...

Yorumlarda bulunmada ne demek, beni emir erin gibimi gördün ki...Karşı görüşleri kabullenmeyi bilmeli insan...

Bir an için gözbebeklerinde raksedecek herhangi bir yabancı hayal, o zaman bu rüya bir kabusa döner ve bir uçurumun kıyısında uyanırsın. Cemil Meriç

33 Kurşun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla