Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.06.13, 04:25   #59
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: İşte O Polislerin Okuduğu Kitaplar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
o adamlar o anda ki psikolojisi savaş psikolojisi.Ben doğrular demedim zaten polis devletiyiz dedim üsteliksonuçta suç birazda bizim .Neden sustuk? neden haklar tek tek elimizden alınırken tepki göstermedik? Refandum ayağına cahil halka eveti bastırdıklarında adaleti elimizden aldıklarında neden tepki göstermedik ki özgürlüğümüzü o an kaybettik. Neden suçsuz insanlar gösterme delillerlle içeri alınırken ortam toz pembe sessizlik içindeydi?
Suç bizde de var,alıştırdık susmaya,susmayınca savaş var sandılar
insanlık suçu zaten işlendii,ama eminim içlerinde hepsi bu kadar korkunç değildi,yoksa durduk yerde kızı dövenleride gördük,eline güç geçtiği için arabasına çarpanı öldüren poliste yani sırf bu olaylar sırasında da değil.
Kabahat onlara bu gücü verenlerde...esas dövülmesi gereken bağçı bence gerisi zaten hikaye,nasılsa bağcı gidince bağ yeniden düzenlenir gönlünüzce

Savaş sanmak mı ? Suriye mi burası, Filistin mi ??

Ortada birşey yokken, ilk saldıranlar kimdi ? Polisler !

Haşere yuvasına böcek ilacı sıkar gibi biber gazı sıkıp, gaz bombası atıp, çadırları ateşe verenler kimlerdi ? Polisler !

Ve bir de çok az sayıda insan vardı o parkta. Ne zaman polis şafak baskını yaptı, düşman kargahına baskın verir gibi, işte o zaman insanlar çıldırdı !!!

Başbakanın ağzıyla kavga etmesine alışık olan millet, T.C. başbakanının kendilerine her türlü kimyasal silahla canına kastedecek şekilde saldıracağını aklının ucundan bile geçirmedi !

Bu davranış insanları şok etti ! Ve bir millet ayağa kalktı !!!

Bunun adı savaş değil ! İnsanlık dışı davranışlara tepkidir !

Ve bunların olmasını kimin istediğini biliyoruz. Niye '' Tayyip istifa '' diye slogan atılıyor ?

10 yıl niye susuldu diyorsun. Böyle büyük bir başkaldırış 2-3 yılda oluşabilecek bir şey değildir. Tarihler boyu da böyle olmamıştır. Her devrim veya adına ne koyulmuş ise zamanında, ait olduğu toplumlarda insanların '' buramıza kadar geldi artık '' dediği anda oluşmuştur.

Şimdi de yaşanan bu. Millet '' buramıza kadar geldi artık '' dedi. Milletin sabrı patladı artık.

Evlerimizde, arkadaşlarımızla bir yerlerde otururken kendi aramızda verip veriştiriyorduk; bunun arkasından şu gelebilir mi, şu şöyle olmuş, iyi değil ama, ileride şu şu şu sorunlara yol açabilir, özelleştirmeler aldı başını gidiyor, 3 gitti, 10 gitti, 30 gitti ... ???? bu ülkeyi satıyor lan ! ... gibi zamanla akıllanmalar başladı. Herşey üst üstte gelince de, birikince, toplumsal hareket başladı.

Milletle savaşan hükümet ! Halk savaşmıyor !

Savaş psikolojisi Afganistan da, Irak ta, Filistin de, Suriye de.

Bizim ülkemizde olan ise, koltuğunu kaybetme, Amerika ve İsrail in planlarına yardımcı olmakta başarısız konuma düşme ihtimalinin verdiği panikle '' benim dediğim olacak '' diktasını sürdürdüğünden dolayı, tepki alma durumu var.
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Damon'in Mesajına Teşekkür Etti