Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.06.13, 09:57   #63
ZeZe
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 219
Ettiği Teşekkür: 11284
Aldığı Teşekkür: 9993
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İşte O Polislerin Okuduğu Kitaplar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Inatci Mesajı göster
Bakın yine bana muhalif diyenleriniz olacak ama ben yine fikirlerimi savunacağım.
Bu olaylar sırasında yaptıklarından dolayı hiç bir polisi savunmuyorum hatta aşırı derecede kızgın ve nefret doluyum. Yalnız psikoloji meraklısı olduğum için bildiğim bir olay var bu tip olaylarda yani savaş veya buna benzer durumlarda insanlar gerçek kişiliklerini kaybediyor ve insanlıklarının dışına taşıyorlar normal hayatta bunu yapmayacak tipler savaş anındaki bu aynı bir savaş anı gibiydi yapacaklarından geri kalmıyorlar ve tüm insanlık dışı olaylara baş vurabiliyorlar.
Aslında işin özü onlara bu gücü verenleri eleştirmek lazım,polis devleti olma yolunda hızla ilerledik ,askerler bir bir içeri alınırken ses çıkarmadık şimdi yaygara yapıyoruz bence geç kaldık ve geç kaldığımız şeylerin farkındayız bu yüzden de içimizi ve vicdanımızı rahatlatmak için nefretimizi ve kinimizi yönlendirmeye çalışıyoruz. Kısaca birazda suç bizde.Sustuk,sustuk,sustuk elimizdeki bir çok şey alındı bizler o arada yay gibi bastırıldık birden boşaldık sonuç on senedir sustuğumuz için korkuldu ve savaştayız sanıldı.Eh savaşta amir ne derse alttakiler de onu uygular.
Kesinlikle katılmıyorum. İzmir'de 20 polisten dayak yiyen kızın videosu vardı. Kız anlatırken çok önemli bir şey söyledi, boğazım düğümlendi. Arkadaşlarımızdan birini yakalamışlar ve polislerden biri ben gözaltı için götüreyim diyerek arka sokakta bir taksiye bindirip göndermiş. Bu da polis. Hiç kimse olayın vehameti ile böyle davrandı bahanesine sığınamaz. İnsan her yerde insandır....

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla