Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.06.13, 17:52   #1
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Twitter Kullananlar Dikkat !

Alıntıdır ______________

DİKKAT!!!! KOPYALA YAPIŞTIR VEYA PAYLAŞ !!!
Can Ataklı
1- Twitter'le ilgili bir gözlemimi paylaşmak istiyorum. lütfen eğer mümkün olursa tek tek okumanızı rica ediyorum. çünkü önemli!
2- Twitter kullanan, dürüst, namuslu vatansever insanların mutlaka dikkat etmesi gereken bir nokta var. çünkü büyük bir tuzak kurulmuş
3- Gezi olaylarının başlamasıyla birlikte iktidar yanlısı bir çete oluştu, bunlar sahte hesaplarla dürüst insanları izlemeye almış
4- Bu çete gece gündüz herkesi izleyip gezi yanlısı tweet atan herkese yönelik ağır hakaretler içeren mesajlar atıyor
5- Bu mesajlar tahrik amaçlı. insanları öfkelendirmek ve karşı hakarete geçirmek amacını taşıyor. sonra bunlar derlenip fişleniyor
6- Hakaretlerin yanı sıra sahte bazı bilgi ve fotoğraflar da servis ediliyor. iyi niyetli kullanıcılar heyecana kapılıp retweet yapıyor
7- Bunun üzerine yeni oyun devreye giriyor ve sahte bilgiyle fotoğraflar deşifre edilip güya yalanlanıyor
8- Böylelikle dürüst insanların yalan haberler yaydığı yalanı ortaya atılıyor, yandaş medya bunu iştahla kullanıyor
9- Ardından başlatılan kampanya ile ülkesini seven dürüst namuslu insanlar üzerinde bir karalama kampanyası başlatılıyor
10- Bunun sonucunda ilk kaynağı saklayıp retweet edenlerin üzerine gidileceği ve hatta çete davaları açılacağını söylemek sürpriz olmaz

11-Bunu nasıl kesin anladığıma gelince, onu da anlatayım. son 20 gündür attığım her tweete çok ağır hakaretler geliyor. satılmışlık.en basiti
12- Öyle ki izleyici sayısı 100 bini geçmesine rağmen sürekli hakaret mesajları gelmesi moralimi bile bozdu. hiç mi destekleyen yoktu?
13- Dün gece tv 8 deydim. gezi olayları üzerine bugüne kadar yaptığım en sert eleştirileri dile getirdim. sonra bir sürprizle karşılaştım
14- Program süresinde ve sonunda gelen mesajların toplamı 1000'i geçmişti. inanın 10 15 tanesi küfürdü gerisi ise hep destekti.
15- Oysa tweet attığımda 1000 mesajın neredeyse 900'ü küfür ve hakaret içeriyor. demek ki bu çete sadece tweet üzerinden operasyon yapıyor
16- Tweet çetesi başka mecraları izlemiyor. böylelikle diğer alanlarda bir tepki koyamıyor. demek ki twitter'a çok dikkatli olmak gerek
17- Bu nedenle herkese çağrıda bulunmak istiyorum. sakın tahriklere kapılmayın. küfürlü mesajlarla sakın küfürlü cevap vermeyin
18- İçeriğini doğrulamadığınız ya da güvendiğiniz birinden gelmeyen hiçbir bilgiyi paylaşmayın. okuduğunuz için teşekkürler.
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.