Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.06.13, 18:41   #53
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1414
Ettiği Teşekkür: 17569
Aldığı Teşekkür: 24297
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ethem Sarısülük'ü Vuran Polis Serbest!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi @b@®™@tozu Mesajı göster
İşte sizde belirtmişsiniz
Yukarıdakilerin tamamı toplum psikolojisi ile oluşmuş olaylardır.
İçlerinden hiçbirisi tek başına iken o yaptıklarını yapmazlar.
Ben o Polisin masum olduğunu savunmuyorum.
Ancak o anda toplum psikolojisi ile hareket eden insanların arasında kaldığından
kendini savunmak istediği apaçık belli
Yoksa silahını direk üzerlerine doğrulturdu.
Demem o ki katil olarak addeilen o polis aslında tamamen acemiliğinin kurbanı

Konu dışı ama: bütün polisleri aynı kefeye koymayalım
Bütün polisleri aynı kefeye koymak olmaz tabi ama!! Bu polis, mesleğinin yüzkarası katil, olayın başlagıncıda, rambo gibi tekme tokat toplumun içerisine kendisi dalıyor. Ayrıca bilirkişi raporları yakın mesafeden hedef alınarak ateş edildiği doğrultusunda ama savcı mütalasını bazı gerçekleri es geçerek, en hafif cezayı alacak şekilde düzenliyor.

Bugüne kadar seyrettiğimiz görüntülerdeki insan kılığına girmiş mahlukatlar kanunların emrettiği cezaları almazlarsa maalesef tüm polisler, yandaşlar harici kesim diye adlandırılan diğer kesim tarafından kötü olarak anılacaklardır. Bu travmada kolay kolay geçmez.

Daha bugün çıkan bir görüntü ve minibüs şöförünün gördüğü insanlık dışı işkence, daha nice perde arkası göremediğimiz işkencelerden sonra benim gibi öbür taraf tarafından kolay kolay unutulmaz.

Hele ki gençlerimiz uzun yıllar unutmayacaktır. Bu saatten sonra çapulcu diye adlandırılan gençlerimizden hangi biri polis olmak için başvuru yapar?
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.