Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.06.13, 07:05   #5
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131274
Aldığı Teşekkür: 42658
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Güle Güle Atatürk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İmge Mesajı göster

İstanbul Üniversitesi Senatosu, mezun olan öğrencilerin yemin metnindeki "Atatürk ilke ve devrimleri" cümlesini çıkardı.

Kara birçok sitede tartışılırken Risalehaber sitesi olayı "Eğitim alanında özgürlükçü bir adım" diye duyurdu.

Haber göre, "İstanbul Üniversitesi Senatosu mezun olan İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin yemin törenlerine dair yönergeden, aldığı bir karar ile 'Türkiye Cumhuriyeti yasaları' ve 'Atatürk devrim ve inkılapları' cümlelerini çıkarttı."

Konu ile ilgili soruları twitter üzerinden cevaplayan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, "Ölmüş devlet büyüklerini putlaştıranlara hep üzülerek baktım" dedi.

Bilindiği gibi 1930'larda Üniversite reformu yapıldığında Atatürk, o dönemde Darul Fünun olarak bilinen İstanbul Üniversitesi'ne gelip incelemelerde bulunmuş ve derslere katılmıştı.

İŞTE ESKİ YEMİN METNİ

Yunus Söylet eleştirilere böyle cevap verdi:

Kaynak
Alıntı:
Isterdim. Ülkesini gercekten seven ve emek veren insanlarin hepsi benim icin cok saygidegerdir. Tayyip bey de benim icin böyle bir insandir.
Alıntı:
maddi, manevi zulüm olarak görüyorum. Ölmüs devlet büyüklerini piutlastiranlara hep üzülerek baktim. Atatürk´ün bu olanlara yorumumu bilmeyi

Bayagi su yorumlari okudum.

Yasinizda Müsait, demekki Ananin ve Nenenin Serefini Korumak niyetinde, Kurtulus savasi yapan sahisa Minnettar degilsiniz.

UZMANLAR BU RESMİ YORUMLADI : BAŞBAKAN ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ!..

Ve halen firildak gibi dönüyor.

Demek bunu Ilahilestiriyorsunuz?.

get............................................... .............. .

Acaba siz neye inaniyorsunuz, onu bilmek isterdim!.

Alıntı:
Mesleki ilgi alanları pediatrik üroloji, laparoskopik cerrahi, işeme disfonksiyonları olan Prof. Dr. Yunus Söylet,[2] 2002 – 2005 yılları arasında da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Kliniği Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı başkanı olarak görev yaptı.[1]
Alinti

Anlamisim, bir yerde burada Tikaniklik var!.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti